Premiérové veľkonočné jazdy na Korýtku

Ilustračné foto: Jaroslav Moravčík

Počas veľkonočných sviatkov pripravili pre záujemcov historicky prvú jazdu Korýtkom v tomto roku. Otvorenie sezóny oživili aj tvorivé dielne na tému Veľkej noci a ďalší program.

V sobotu a nedeľu (8. a 9. apríla) sa záujemcovia mohli previezť vlakom Korýtko zo železničnej stanice na stanicu Zápalkáreň. Vláčik mal odchod každú celú hodinu zo železničnej stanice. Začínali už od 9.00 h, pričom posledná jazda smerom na Zápalkáreň bola o 17.00 hod. Naspäť zo Zápalkárne do železničnej stanice Korýtko odviezlo každú pol hodinu. Prvá jazda začínala o 9.30, posledná o 17.30 h.

„Cena jednej jazdy pre dôchodcov a deti je 50 centov, rovnaká cena platí aj pre majiteľov karty zliav Liptov Region Card. Dospelí zaplatia za lístok 1 euro. Deti do troch rokov majú jazdu zadarmo. Lístky sa kupujú priamo vo vlaku,“ uviedla ružomberská radnica na svojom profile na sociálnej sieti.

Tvorivé dielne priamo vo vláčiku

Organizátori pripravili pred deti aj dospelých počas víkendu tvorivé dielne na tému Veľkej noci, ako aj maľovanie na tvár. Program na nedeľňajšie doobedie na stanici Zápalkáreň oživila cyklotrialová exhibícia. „Kvôli počasiu bude stanica Zápalkáreň zatvorená. Tvorivé dielne pre drobcov sme preto presunuli priamo do vlaku,“ upozornili organizátori na sociálnej sieti.

Premiérovú možnosť previezť sa vláčikom Korýtko cez mesto Ružomberok z Hlavnej železničnej stanice do stanice Zápalkáreň využilo množstvo nadšencov historickej železničky. Táto jedinečná trať smeruje na začiatok Cyklokorytničky – obľúbenej cyklotrasy popri riečke Revúca.

Zdroj: FB/mesto Ružomberok

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.