Primátor Čombor v plachtách na plotoch problém nevidí

Kandidát na primátora Igor Čombor tvrdí, že jeho predvolebné plagáty visia len na plotoch súkromných osôb, ktoré na to dali povolenie.

V nedávnom rozhovore sme sa primátora Čombora, ktorý sa usiluje o znovuzvolenie, pýtali na jeho reklamné plagáty rozvešané v meste po plotoch a zábradliach.

„Už som ich dal odstrániť. Bola to iniciatíva jedného z mojich sympatizantov, o ktorej som nevedel,“ odpovedal Čombor.

Keďže medzičasom počet plagátov niekoľkonásobne stúpol, Ružomberský magazín opäť oslovil primátora s otázkou, prečo reklamy pribúdajú, keď ich podľa vlastných slov nechal odstrániť.

„Plachty na zábradliach, na ktoré som bol upozornený v nedávnej minulosti, som dal naozaj odstrániť, a istý čas sa reklama tohto typu nevyskytovala nikde v meste,“ odpovedal primátor, ktorý mal sympatizantov upozorniť, že podľa všeobecne záväzného nariadenia nemôže reklama tohto typu visieť na verejných zábradliach.

„Poveril som môjho asistenta, aby situáciu prešetril, plachty okrem jedného miesta – na ulici Veterná na Klačne – visia len na plotoch súkromných osôb, ktoré na to dali povolenie. Požiadal som zvesiť reklamu, ktorá je na Klačne, ostatnými nič neporušujem a mojim sympatizantom, ktorí mi v kampani pomáhajú takouto cestou a na svoj plot alebo zábradlie zavesili reklamu, ďakujem,“ uviedol Čombor, podľa ktorého obdobie predvolebných kampaní so sebou prináša vizuálny smog, ktorý však po voľbách zmizne.

Čomborove plachty na verejnom zábradlí na sídlisku Klačno.

Primátora sme sa pýtali aj na to, prečo sa minulý týždeň nezúčastnil diskusie ružomberských primátorských kandidátov v Rádiu Regina.

„Účasť na diskusii som najprv potvrdil, neskôr, v deň diskusie, som sa moderátorovi riadne ospravedlnil, telefonicky aj emailom. Nie som len kandidátom na primátora, ale aj úradujúcim primátorom. Predvolebná diskusia v rádiu sa prekrývala s inou udalosťou – besedou na tému, aký mal Ružomberok vzťah a aký význam zohral pri založení ČSR pred 100 rokmi, na ktorej som sa zúčastnil,“ vysvetlil Čombor.

Foto – autor

Vyštudoval som dejepis a náboženskú výchovu, doktorandské štúdium som absolvoval v odbore teória a dejiny žurnalistiky. Pedagogicky pôsobím na Katedre žurnalistiky Katolíckej univerzity v Ružomberku, píšem pre internetový denník Postoj.sk a pre médiá komentujem dianie v cirkvi.