Primátorom mesta Ružomberok chce byť aj poslanec Patrik Habo

Kandidatúru na primátora mesta Ružomberok ohlásil mestský poslanec Patrik Habo. Foto: Tím P.H.
Doterajší nezávislý poslanec mestského zastupiteľstva sa chce opierať o široký tím, v ktorom sú aj viacerí známi Ružomberčania.

Kandidatúru na primátora mesta Ružomberok ohlásil v  pondelok 27. júna manažér a nezávislý mestský poslanec Patrik Habo. „Všetkým Ružomberčanom chcem ponúknuť svoje skúsenosti a energiu. V prvom rade je nevyhnutné zastaviť dlhodobý ekonomický, kultúrny a morálny úpadok v našom meste,“ povedal Habo pri oznámení kandidatúry v spoločnosti svojich spolupracovníkov a podporovateľov.

V komunálnych voľbách, do ktorých vstupuje ako nezávislý kandidát, sa chce opierať o široký tím. „Verím, že s ich pomocou a spoločnou tvrdou prácou posunieme naše mesto vpred. Chceme dosiahnuť skutočnú, epochálnu zmenu, ktorej súčasťou môže byť každý jeden obyvateľ mesta,“ zdôraznil Habo v tlačovej správe pre médiá.

Stoja za ním známe osobnosti

Kandidatúru Patrika Haba na primátora Ružomberka podporili mestskí poslanci Ján Kuráň, Juraj Burgan a Karol Javorka, ktorý na primátora kandidoval pred štyrmi rokmi, ako aj prednosta Okresného úradu v Ružomberku Emil Maretta, vysokoškolský pedagóg Peter Kravčák a tri desiatky ďalších známych Ružomberčanov.

„Potreba zmeny v našom meste je ešte naliehavejšia ako pred štyrmi rokmi. Vyžaduje si to skúseného a vytrvalého manažéra, spravodlivého, poctivého, úprimného a dobrého človeka, akým je práve Patrik Habo,“ uviedol lekár a poslanec Karol Javorka.

„Celé štyri roky bojujem za to, aby sa Ružomberok stal lepším mestom. Celý čas bojujem proti niečomu a proti niekomu. Teraz konečne môžem bojovať za niekoho,“ podporil Habovu kandidatúru kultúrny pracovník a poslanec Ján Kuráň.

„Patrik Habo bude skvelým primátorom, pretože dokáže budovať a riadiť, ale zároveň vie pozorne počúvať a nechať sa inšpirovať ďalšími šikovnými ľuďmi. Vo svojom osobnom, profesijnom i komunálnom živote to dokazuje celé roky,“ dodal pedagóg a mediálny odborník Peter Kravčák.

Kto je Patrik Habo

Manažér a dvojnásobný poslanec Mestského zastupiteľstva Ružomberok Patrik Habo má 50 rokov, vyrastal a žije v ružomberskej mestskej časti Černová, celý život profesijne pôsobí v Ružomberku, je ženatý a spolu s manželkou Andreou vychovávajú päť dcér.

Dlhodobo pôsobí v oblasti vodohospodárstva, stavebníctva a cestovného ruchu, známym a vyhľadávaným je najmä rekreačný areál v Čutkovskej doline. Medzi jeho hobby patrí história, turistika, cyklistika a skialpinizmus. Jeho životný postoj vyjadrujú slová „s úctou k tradícii, s odvahou do budúcnosti“.

Zdroj: Tlačová správa

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydáva aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádza v tlačenej podobe. Ponúka čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova.