Projekt Korýtko vlakom, bicyklom nominovali na cenu

Na Cenu Slovenskej republiky za krajinu 2022 bolo nominovaných deväť projektov. Jedným z nich je aj projekt Korýtko vlakom, bicyklom.

Občianske združenie Korytnická železnica Ružomberok sa projektom Korýtko vlakom, bicyklom snaží pritiahnuť ďalších návštevníkov v segmente železničnej a cyklistickej dopravy.

Na Cenu Slovenskej republiky za krajinu 2022 bolo nominovaných deväť projektov, uvádza Slovenská agentúra životného prostredia (SAŽP). Ich počet tento rok vzrástol. Vyhlasovateľom ceny je Ministerstvo životného prostredia SR a národným koordinátorom je SAŽP.

Prihlásených kandidátov je viac ako minule

Cena je čestným vyznamenaním pre organizácie, ktoré prispievajú k implementácii Dohovoru o krajine Rady Európy na národnej úrovni. Je udeľovaná na podporu prezentácie úspešných aktivít smerujúcich k ochrane, manažmentu a plánovaniu krajiny.

Nominované projekty budú ich zástupcovia obhajovať pred odbornou komisiou 23. augusta. Hodnotiaca komisia je zložená z odborníkov v starostlivosti o krajinu, zo zástupcov verejnej správy, samosprávy a zástupcov neziskového sektora. Informovala o tom hovorkyňa SAŽP Michaela Pšenáková v tlačove správe.

„Prihlásených kandidátov je viac ako v poslednom ročníku, čo ma veľmi teší. Znamená to, že komisia bude mať z čoho vyberať. Okrem laureáta môže v odôvodnených prípadoch oceniť i ďalšie nominované projekty, ktoré vynikajú v určitej hodnotenej oblasti, a to udelením osobitného uznania,“ uviedol generálny riaditeľ SAŽP Michal Maco, ktorý je aj manažérom Ceny Slovenskej republiky za krajinu 2022.

Laureát ceny postúpi na európsku cenu

Hodnotená bude komplexnosť a prínos projektu v starostlivosti o krajinu, príkladnosť, udržateľnosť projektu, kvalita predložených podkladov, prihlášky, aj samotnej prezentácie a národná reprezentatívnosť na európskej úrovni.

„Laureát ceny bude nominovaný na účasť v Cene Rady Európy za krajinu 2022/2023, ako jediný zástupca Slovenskej republiky v zmysle článku 11 Dohovoru o krajine Rady Európy,“ uzavrel Maco.

Zdroj: webnoviny.sk

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.