Prvý semifinálový duel basketbalovej Ruže

Ružomberské basketbalistky odohrajú úvodný semifinálový súboj na domácej palubovke. Foto: Rudolf Maškurica
Basketbalistky MBK Ružomberok odohrajú v sobotu o 17:00 h úvodný semifinálový zápas vyraďovacej časti Niké extraligy žien proti Slávii Banská Bystrica. Liptáčky sa budú snažiť prekvapiť favorita a ujať sa vedenia v sérii.

Zverenkyne Juraja Suju postúpili medzi najlepšie kvarteto ženskej basketbalovej Extraligy po štvrťfinálovej výhre nad Popradom 2:0 na zápasy. Úvodný duel v Koniarni vyhrali Ružomberčanky 83:59. Odveta, ktorá sa uskutočnila pod Tatrami, bola opätovne v réžii vicemajstra (67:46).

Liptáčky čaká náročný protivník

Basketbalistky Slávie Banská Bystrica obsadili v základnej časti súťaže 3. miesto, keď v 14-tich dueloch zaznamenali 10 víťazstiev a štyri prehry. V nadstavbe zaknihovali zverenkyne Zuzany Žirkovej v 6-tich vystúpeniach štyri výhry a dve porážky, ktoré utrpeli s majstrovskými Piešťanmi.

Mužstvo spod Urpína postúpilo do semifinále po štvrťfinálovom triumfe nad CBK Košice 2:0 na zápasy. Prvý duel vyhrali bystrické „pumy“ 107:47. Druhé stretnutie, ktoré sa odohralo v metropole východu, bolo znova jednoznačnou záležitosťou Slávie (119:44).

V aktuálnom ročníku odohral Ružomberok s Banskou Bystricou v rámci všetkých súťaží päť zápasov, pričom v dvoch prípadoch sa z víťazstva tešili zverenkyne Juraja Suju. Je potrebné však podotknúť, že obe výhry zaznamenali Liptáčky v základnej časti súťaže.

Nasledujúce tri stretnutia ovládli Banskobystričanky, pričom dokázali triumfovať nad Ružomberkom dvakrát v skupine o titul. Jednu výhru zaznamenali bystrické „pumy“ aj v semifinále Slovenského pohára, v ktorom Liptáčky deklasovali 76:48.

Extraliga žien pomaly vrcholí

Druhé semifinálové stretnutie je na programe v stredu 29. marca pod Urpínom. Tretí zápas sa uskutoční v sobotu 1. apríla v Ružomberku. Prípadný štvrtý duel je naplánovaný na 5. apríla v Banskej Bystrici a piaty 8. apríla v centre dolného Liptova. Semifinálová séria sa hrá na tri víťazné stretnutia.

Druhú semifinálovú dvojicu tvoria majstrovské Piešťanské Čajky a Young Angels Košice. V boji o 5. – 8. miesto nastúpi Šamorín proti BK ŠK UMB Banská Bystrica a nováčik CBK Košice vyzve Poprad. Séria o 5. až 8. miesto sa hrá na dva víťazné zápasy.

Úvodný finálový súboj je stanovený na 15. apríla, pričom víťaz slovenskej ligy bude známy najneskôr 29. aprílaFinálová séria sa bude hrať na tri víťazné duely. Minuloročný titul obhajujú Piešťanské Čajky, ktoré vo finále zdolali MBK Ružomberok 3:1 na zápasy.

Program play-off Niké Extraligy žien:

Semifinále:

Piešťanské Čajky – Young Angels Košice

MBK Ružomberok – Slávia Banská Bystrica

Zápasy o 5. – 8. miesto:

ŠBK Šamorín – BK ŠK UMB Banská Bystrica

CBK Košice – BAM Poprad

Rozpis zápasov semifinálovej série (hrá sa na tri víťazné stretnutia):

25. marec: MBK Ružomberok – Slávia Banská Bystrica (17:00 h)
29. marec: Slávia Banská Bystrica – MBK Ružomberok (18:00 h)
01. apríl: MBK Ružomberok – Slávia Banská Bystrica (17:00 h)
05. apríl: Slávia Banská Bystrica – MBK Ružomberok (prípadný 4. zápas)
08. apríl: MBK Ružomberok – Slávia Banská Bystrica (prípadný 5. zápas)

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

Som študentom žurnalistiky na Katolíckej univerzite v Ružomberku. Najradšej sa zaujímam o šport, fotografovanie prírody a dianie v Ružomberku.