Rokovanie mestského zastupiteľstva bude po prvýkrát vysielané naživo. O čom budú rozhodovať poslanci?

V stredu 10. februára zasadne po prvýkrát v tomto roku mestské zastupiteľstvo. Hovorca mesta Viktor Mydlo oznámil, že sledovať priebeh rokovania bude možné na facebookovej stránke Mesta Ružomberok, aj na Youtube Radnica Ružomberok.

Mestské zastupiteľstvo začína o 8. hodine v priestoroch radnice. Záznam býva zvyčajne uverejňovaný v archíve Mestskej televízie Ružomberok. Po prvýkrát však v stredu uvidia Ružomberčania rokovanie naživo.

„Je to moje naplnenie smerom ku transparentnosti našej radnice. Vďaka kolegom, ktorí to pomohli realizovať,“ napísal na sociálnej sieti hovorca mesta Viktor Mydlo. Keďže streamovať idú po prvýkrát, dúfa, že to technika zvládne. Podľa nariadení hygieny bude vstup pre verejnosť obmedzený na šesť osôb.

Poslanci budú voliť členov komisie pre životné prostredie, ktorej vznik inicioval poslanec za Roveň Juraj Burgan. Budú schvaľovať predloženie žiadosti o dotáciu na Športový areál Klačno aj odobrovať zníženie počtu členov mestskej rady na päť. Dôvodom je odchod dvoch poslancov z Klubu Za slušný Ružomberok – Ľubomíra Kubáňa a Jána Kuráňa.

Poslanci budú taktiež schvaľovať opätovnú žiadosť o úver na výstavbu bytovky na Plavisku. Štátny fond rozvoja a bývania predošlú zamietol. Jedným z bodov rokovania je aj Kalvária. Poslancom aj vedeniu mesta bola predložená výzva na záchranu Kalvárie, ktorej signatári požadujú, aby sa plánovaná výstavba apartmánových domov realizovala ďalej od kaplniek, resp. na inej ploche. Ako riešenie navrhujú zámenu pozemkov medzi mestom a investorom. Rovnako sa im na stôl dostane aj informatívna správa o príprave výstavby novej plavárne.

Celý program rokovania nájdete tu.

Titulná fotografia: Záber z rokovania mestského zastupiteľstva. Foto: Juraj Brezáni

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.