Rušenie nočného pokoja aj muž na koľajniciach. Políciu opäť zamestnal alkohol

Počas uplynulého týždňa boli policajné hliadky niekoľkokrát privolané k príbytkom, kde sa počas nočných hodín šírila hlasná hudba. Zachraňovali aj muža, ktorý ležal na koľajniciach, no riešili aj prípad opitého tínedžera.

V prvý júnový piatok sa v nočných hodinách obrátili na mestskú políciu obyvatelia Bieleho Potoka. Žiadali o pomoc, pretože z jedného domu sa šírila hlasná hudba, ktorá rušila celé okolie.

Hliadka zistila, že majiteľom domu je 47 ročný muž. V podkroví mal vyložený reproduktor, z ktorého hrala veľmi hlasná hudba. Muž bol doma zamknutý a na výzvy policajtov nereagoval. Hliadka zistila, že v Bielom Potoku žijú aj jeho príbuzní. Kontaktovala jeho otca, ktorý sa do domu takisto nedostal. Pokúsil sa aspoň v elektrickej rozvodnej skrini vypnúť prúd, no reproduktor fungoval na batérie. Ani po hodine sa hliadke nepodarilo s mužom skontaktovať. To sa podarilo až nasledujúci deň, keď mu za priestupok proti verejnému poriadku uložili blokovú pokutu v hornej hranici sadzby.

Z Bieleho Potoka mierila hliadka na ulicu Textilná, kde podľa telefonického oznámenia takisto dochádzalo k porušovaniu nočného pokoja. V prístrešku za bytovkami spomínali príbuzní na zosnulého. Hliadka ich upozornila na neskorú nočnú hodinu, pretože už bolo po polnoci. V tomto prípade stačilo na nápravu slovné upozornenie.

Ďalšie kroky hliadky viedli na ulicu Žigmunda Silbigera, kde takisto mala obyvateľov rušiť hlučná hudba, spev a krik. Hliadka kontaktovala majiteľku bytu, 33 ročnú Ružomberčanku. Pretože na tejto adrese nebola hliadka prvý krát riešiť porušovanie nočného kľudu, uložili jej blokovú pokutu v hornej hranici sadzby. Na mieste potom hliadka chvíľu zotrvala a monitorovala okolie.

V nedeľu ráno oznámil výpravca zo železničnej stanice, že v koľajisku kde sa vykladajú vagóny leží neznámy muž. Vyslaná hliadka zistila, že ide o 28 ročného mladého muža z neďalekej obce, ktorý je značne pod vplyvom alkoholu. Do príchodu hliadky bol pri mužovi zamestnanec železníc, ktorý na muža dával pozor, aby sa mu nič nestalo. Hliadka muža prebrala, odviedla ho z koľajiska do bezpečia. Keď už bol mladým muž schopný chôdze, odišiel smerom domov.

Z detskej kliniky kontaktovala mestskú políciu službukonajúca lekárka, ktorá v oznámení uviedla, že majú hospitalizovaného 15 ročného chlapca, kvôli intoxikácii alkoholom. Hliadka zistila, že ide o chlapca z okresu Ružomberok a to kde alkohol požil a kto mu ho podal bude zisťovať poverený príslušník mestskej polície a následne v zmysle zákona oznámi vec príslušným úradom.

V utorok 9. júna bolo na mestskú políciu telefonicky oznámené, že pred nákupným centrom na Bystrickej ceste sa nachádza dvojica mužov, ktorá obťažuje nakupujúcich a drzým spôsobom pýta od ľudí peniaze. Hliadka na základe popisu mužov našla a zistila ich totožnosť. Išlo od dvoch bratov z okresu Stará Ľubovňa vo veku 28 a 40 rokov. V záujme obnovenia a zachovania verejného poriadku ich hliadka vyzvala, aby z miesta odišli.

Zdroj: Tlačová správa Mestskej polície Ružomberok

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.