„Ruža“ cestuje do malého Ríma

Ružomberčanov čaká duel na pôde účastníka Európskej konferenčnej ligy. Foto: Rudolf Maškurica
Futbalisti MFK Ružomberok odohrajú v nedeľu 24. septembra o 18:00 h stretnutie 8. kola Niké ligy proti FC Spartak Trnava.

Zverenci Petra Tomka sa po šiestich odohraných zápasoch najvyššej futbalovej súťaže nachádzajú na 8. mieste, keď doposiaľ získali 8 bodov (skóre 7:10). Ružomberčania majú vzácne vyrovnanú bilanciu – dve výhry, dve remízy a dve prehry. Liptáci ale majú duel so Slovanom k dobru.

V ostatnom stretnutí si oranžoví pripísali druhú výhru v sezóne, keď v domácom prostredí zvíťazili nad nováčikom Niké ligy – FC Košice 1:0.

Ružomberčania „ukopali“ v nervóznom zápase dôležité tri body

Súboj tabuľkových susedov

Futbalisti FC Spartak Trnava figurujú po šiestich odohraných dueloch na 7. mieste, so ziskom 8 bodov (skóre 8:8). „Bíli Andeli“ majú rovnako ako Ružomberok zápas k dobru.

Hráčom z malého Ríma sa v lige zatiaľ nedarí podľa predstav, no v ostatnom súboji si pripísali tri body, keď po divokej prestrelke zvíťaziliMichalovciach 4:3.

Spanilá jazda zavŕšená účasťou v Európe

Európskej konferenčnej lige UEFA (EKL) je to ale z pohľadu Trnavy úplne iná pesnička, keďže sa jej podarilo prebojovať do skupinovej fázy. Spartak začal púť v európskych pohároch v 2. predkole proti lotyšskej Aude, ktorú zdolal v súčte oboch stretnutí 5:2.

V ďalšom kole sa Trnave podaril husársky kúsok, keď vyradila poľskú Lech Poznaň v súhrnom skóre 4:3. V play-off sa slovenský zástupca predstavil proti ukrajinskému Dnipru, nad ktorým triumfoval 3:2 (1:1 doma, 2:1 po predĺžení von) a zabezpečil si miestenkuEKL.

Triumf v Slovenskom pohári

V nej sa Trnavčania stretnú v H-skupine s tureckým Fenerbahce Istanbul, s bulharským Ludogorec Razgrad a dánskym FC Nordsjaelland. Okrem „Bílych Andelov“ účinkuje v tretej najprestížnejšej európskej klubovej súťaži aj bratislavský Slovan.

V uplynulom ročníku obsadil Spartak v lige 3. miesto. Na druhej strane sa mu ale podarilo obhájiť triumfSlovnaft Cupe, keď vo finále zdolal ŠK Slovan Bratislava (3:1 po predĺžení). Vďaka tomuto úspechu sa zverenci Michala Gašparíka mladšieho predstavili až v 2. kole EKL.

Debakel na úvod skupiny

Trnava po postupe do pohárovej Európy vystužila svoj káder, pričom do svojich radov priviedla niekoľko zvučných mien na čele s bývalým slovenským reprezentantom Michalom Ďurišom.

Vo štvrtok (21. septembra) odohrali futbalisti z malého Ríma úvodný duel EKLLudogorci, pričom prehrali vysoko 0:4. „Bíli Andeli“ inkasovali všetky góly v druhom polčase.

„Ruža“ to na Spartak vie

V uplynulej sezóne odohral RužomberokTrnavou dve vzájomné stretnutia, pričom v oboch prípadoch sa z výhry tešili Liptáci. Najskôr triumfovali v domácom prostredí 3:2. Na štadióne Antona Malatinského opäť úradovala „Ruža“, ktorá po dvoch druhopolčasových góloch zvíťazila 2:0.

Duel FC Spartak Trnava – MFK Ružomberok sa mal pôvodne uskutočniť v sobotu 23. septembra, no kvôli pohárovým povinnostiam domáceho mužstva sa odohrá v nedeľu 24. septembra o 18:00 hod.

Tri domáce duely v rade

Po zápase v Trnave oranžoví odohrajú najbližší súboj už v stredu 27. septembra o 18:00 hod., keď v domácom prostredí, v rámci dohrávky 5. kola Niké ligy, privítajú ŠK Slovan Bratislava. Týmto stretnutím „Tomkovci“ začnú šnúru troch duelov na vlastnom ihrisku.

V sobotu 30. septembra o 18:00 hod. Liptáci vyzvú MFK Zemplín Michalovce. Posledný zápas pred reprezentačnou prestávkou odohrá „Ruža“ proti FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble (6. október).

Program 8. kola Niké ligy:

FC Košice – AS Trenčín 0:3

MFK Dukla Banská Bystrica FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble (23. september o 18:00 h)

MFK Zemplín Michalovce – FK Železiarne Podbrezová (23. september o 18:00 h)

MFK Skalica FC DAC 1904 Dunajská Streda (23. september o 18:00 h)

ŠK Slovan Bratislava MŠK Žilina (24. september o 17:30 h)

FC Spartak Trnava MFK Ružomberok (24. september o 18:00 h)