Ružomberčan šoféroval opitý a bez vodičského preukazu

Zdroj: KR PZ Žilina
Obvineniu z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky čelí 32-ročný muž, ktorý svojou jazdou zo strany na stranu upútal pozornosť policajnej hliadky v Likavke.

V nedeľu 29. mája si policajti všimli podozrivú jazdu vodiča osobného auta, ktoré sa pohybovalo po vozovke neprirodzene. ,,Obvinený muž v nedeľu vo večerných hodinách viedol po miestnej komunikácii v obci Likavka osobné motorové vozidlo Ford.  Svojou jazdou zo strany na stranu upútal pozornosť policajnej hliadky z Obvodného oddelenia Policajného zboru Ružomberok,“ informovala Gabriela Kremeňová, hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Žiline.

Hliadka ho následne zastavila. Počas kontroly sa podrobil dychovej skúške, pri ktorej nafúkal 1,46 ‰ alkoholu. Policajti následne zistili, že nie je držiteľom vodičského preukazu. ,,Policajti obvinenému mužovi obmedzili osobnú slobodu a predviedli ho na policajný útvar. Poverený príslušník Policajného zboru muža obvinil z trestného činu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky, skrátené vyšetrovanie skončil a spis predložil prokurátorovi s návrhom na podanie obžaloby,“ uviedla hovorkyňa.

Alkohol za volant nepatrí!

Polícia apeluje na vodičov, aby jazdou pod vplyvom alkoholu neohrozovali svoj život a životy ostatných účastníkov cestnej premávky. ,,Kombinácia alkohol a šoférovanie nikdy nie je správne riešenie. Každý účastník cestnej premávky môže svojím zodpovedným prístupom prispieť k väčšej bezpečnosti na našich cestách,“ dodala na záver Kremeňová.

Zdroj: KR PZ Žilina

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydáva aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádza v tlačenej podobe. Ponúka čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova.