Ružomberčania opäť nedokázali zvíťaziť na domácom trávniku nad Spartakom Trnava

Ružomberskí futbalisti remizovali 0:0 v nedeľu 20. marca v rámci 26. kola Fortuna ligy v zápase o druhé miesto proti Spartaku Trnava. Dobrej atmosfére chýbal iba gól.

V 7. minúte spravil veľkú hrúbku Takáč, keď netrafil loptu pri odkope, ktorá smerovala do jeho brány. Ružomberčania však získali rohový kop z ktorého skórovať nedokázali. V 21. minúte sa do šance dostal Bobček, no jeho šancu zmaril brankár Takáč. O osem minút neskôr sa do šance dostal opäť Bobček, ale netrafil ani bránu hostí. Z následného protiútoku nevyužili šancu na skórovanie hostia, keď šancu Bukatu zmaril pred bránkou Krajčírika Maslo.

V 57. minúte sa dostal do šance Procházka, s jeho pokusom si však Krajčírik poradil. O dve minúty neskôr sa do šance dostal Regáli, no ani ten neohrozil bránu hostí. V 69. minúte sa do šance dostal Boďa, keď zužitkoval prihrávku Domonkosa, no umiestniť ju za brankára hostí nedokázal. V nadstavenom čase sa do záverečnej šance po peknej súhre dostali aktívni domáci, no prihrávka na päty Gerecovi šancu na skórovanie zmarila. Zápas sa teda skončil bezgólovou remízou 0:0.

Dobrá atmosféra, no nudný zápas pre divákov

Po viac ako roku sa na ružomberskom štadióne objavilo viac ako tisíc divákov, konkrétne 1777. Nabitá atmosféra z oboch strán, ktorú obohatili fankluby oboch táborov však nepriniesla gól.  „Do zápasu sme išli s cieľom vyhrať. Musím povedať, že Mišo to dobre zhodnotil. Bol to bojovný zápas. Nebolo veľa šancí. My sme si v celom zápase vytvorili asi jednu šancu. Mali sme nejakých desať striel mimo brány. Väčšinou sme mali šance po štandardných situáciách,“ povedal na pozápasovej tlačovke tréner Struhár.

Ružomberčanom sa nedarilo v úvode nedarilo. „Vstup do zápasu bol taký, že sme veľa chceli a kazili sme jednoduché prihrávky. Tým pádom bolo dosť nepresností. Musím vyzdvihnúť, že v tom zápase chalani z jedného či druhého mužstva išli fakt na doraz. Bolo tam veľa súbojov a myslím si, že to až toľko neprospelo zápasu, že sme nevideli viac striel na bránu, nejaké góly,“ povedal k nepresnostiam svojho tímu Struhár.

Ružomberskí futbalisti boli podľa trénera Struhára  v druhom polčase aktívnejší: „Mali sme dobré prechodové fázy až na finalizáciu. Mali sme tam dve situácie či Regáli mohol vystreliť, zobral to do vnútra, ale bol aktívny. Potom ďalšou individuálnou akciou chcel prepasírovať na Gereca, ktorému to trošku odskočilo v posledných minútach zápasu. Tým, že sme nevystrelili na bránu sa zápas skončil remízou 0:0 a potvrdilo sa, že obidve mužstvá majú prepracovanú defenzívu.“

Ružomberskí futbalisti odohrajú ďalšie kolo Fortuna ligy až o dva týždne po reprezentačnej prestávke na umelej tráve pod Dubňom proti domácej Žiline.

Súčasťou seniorskej reprezentácie bude Martin Regáli, ktorý si v priebehu najbližšieho víkendu môže v slovenskej reprezentácii odbiť premiéru. Súčasťou reprezentačnej dvadsať jednotky budú počas víkendu útočník Tomáš Bobček, brankár Ivan Krajčírik a záložník Filip Lichý.

MFK Ružomberok: Krajčírik – Fabiš, Maslo, Mojžiš, Madleňák – Lichý, Domonkos – Bobček (62. Múdry) – Rymarenko (62. Gerec), Boďa, Regáli

FC Spartak Trnava: Takáč – Koštrna, Čurma, Tumma, Bolaji – Procházka (75. Bamidele Isa), Savvidis, Grič – Bukata, M. Ristovski (75. Olejník), Ramadán (69. de Azevedo)

Žlté karty: 82. Madleňák – 45. Savvidis

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.