Ružomberok bude od budúceho týždňa čiernym okresom

Ministerstvo zdravotníctva na pravidelnej utorkovej tlačovej konferencii informovalo o aktuálnej epidemickej situácii na Slovensku. Okres Ružomberok sa podľa štatistík zaradil v Covid automate na čiernu listinu.

Epidemická situácia na Slovensku je stále vážna. Minister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽANO) o tom informoval na tlačovej besede rezortu zdravotníctva.

Od budúceho týždňa bude na Slovensku až 30 čiernych, teda epidemicky najhorších okresov. Ďalších 46 bude bordových a tri okresy budú červené. Ružomberský okres sa posunie z bordovej do čiernej farby.

Čierna farba okresu značí automaticky zatvorené školy. Test do práce musí mať každý občan nie starší ako 7 dní, čo pre Ružomberčanov zmenu nepredstavuje, keďže rovnaké pravidlo v covid automate platilo aj v bordovej farbe, v ktorej sa Ružomberok posledné dva týždne nachádzal.

V čiernych okresoch platí zákaz vstupu aj výstupu z okresu. Tieto pravidlá začnú platiť od pondelka 8. marca.

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.