Ružomberok myslí na Európu. Podpísal novú zmluvu s hráčom, ktorý má obrovský podiel na zisku pohára

Tomáš Frühwald pôsobí na Liptove už päť rokov. Foto: Rudolf Maškurica
Dvadsaťjedenročný brankár Tomáš Frühwald predĺžil svoj kontrakt v MFK Ružomberok.

Slovenský mládežnícky reprezentant zamieril na Liptov v roku 2019 ako dorastenec z Nitry. Ešte predtým pôsobil aj v Banskej BystriciPodbrezovej. Premiéru medzi tromi žrďami absolvoval Tomáš Frühwald v najvyššej súťaži v poslednom ligovom dueli sezóny 2021/2022 proti Seredi, keď jeho tím vyhral 3:1 a podčiarkol tak fantastický ročník zavŕšený ziskom ligového striebra. Ešte predtým odchytal aj tri stretnutia v rámci Slovnaft Cupu.

V nasledujúcej sezóne 2022/23 si pripísal 13 ligových štartov, pričom priestor dostal znova aj v národnom pohári. Svoj obrovský potenciál naplno ukázal Tomáš Frühwald v nedávno skončenom ročníku, keď po odchode dovtedajšej brankárskej jednotky Ivana Krajčírika zaujal jeho miesto. V 17-tich odchytaných zápasoch si až šesťkrát udržal čisté konto.

Okrem toho mal Tomáš Frühwald veľký podiel aj na triumfe Liptákov v Slovnaft Cupe, keď vo finále proti Trnave (1:0) predviedol niekoľko výborných zákrokov, vďaka čomu jeho tím získal miestenku v predkole Európskej ligy. Okrem toho sa mu darí aj na reprezentačnej úrovni, keď je členom slovenskej reprezentácie do 21 rokov. Tomáš Frühwald predĺžil svoje pôsobenie pod Čebraťom do mája 2026.

„Za celý strávený čas v Ružomberku som veľmi vďačný za všetky svoje príležitosti a samozrejme, aj za veľký úspech, ktorý sa nám podaril v Slovnaft Cupe. Toto obdobie mi dalo veľmi veľa do ďalšej kariéry. Darilo sa mi napredovať, aj vďaka spoločnosti predchádzajúcich brankárov, ktorí klub už opustili, Matúša Macíka, alebo Ivana Krajčírika. No tiež pod dohľadom nášho trénera, bývalého výborného brankára Ľuboša Hajdúcha. Určite došlo k posunu v každom smere,“ uviedol pre TASR Tomáš Frühwald.

Výborná sezóna odmenená novou zmluvou. Pilier zadných radov predĺžil svoje pôsobenie v Ružomberku

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

Som študentom žurnalistiky na Katolíckej univerzite v Ružomberku. Najradšej sa zaujímam o šport, fotografovanie prírody a dianie v Ružomberku.