Ružomberok zaváhanie v Makove nepripustil

Ružomberskí futbalisti zvíťazili v 3. Slovenského pohára – Slovnaft Cup v Makove 2:0. Foto: Matej Šavol
Futbalisti MFK Ružomberok zvíťazili v stredu 14. septembra v rámci 3. kola Slovnaft Cupu proti domácemu ŠK Javorník Makov 0:2. Švošov skončil v Slovenskom pohári po dvojgólovej prehre doma s HK Humenným.

Prvý polčas sa viedol vo veľmi vyrovnanom tempe. Hostia z Ružomberka, ale aj domáci sa dostali do niekoľkých šancí, z ktorých si však gól v prvej polovici zápasu nevypracovali. Stretnutie na pôde účastníka IV. ligy sa hralo v daždivom počasí na rozmočenom teréne.

Vyrovnaný prvý polčas priznal aj tréner Peter Struhár: „V prvom polčase sa nám súper vyrovnal, vedel si aj vytvoriť šance, ale začiatok zápasu sme mali aktívnejší my.“

Po zápase s Makovom ho mrzeli najmä nevyužité gólové šance jeho zverencov. „Mali sme tri gólovky, len sme ich nepremenili. Ako plynul čas, tak aj domáci sa dostávali do hry,“ povedal Struhár po zápase.

Druhý polčas priniesol rozhodnutie

Druhý polčas museli ružomberskí futbalisti na súpera pritlačiť. Prípadný inkasovaný gól by im v druhom polčase veľmi skomplikoval cestu do ďalšieho kola Slovenského pohára. V 55. minúte Tučný naservíroval loptu z priameho kopu do šestnástky súpera. Tam najvyššie vyskočil Chrien, ktorý zaznamenal od návratu do Ružomberka svoj prvý gólový zápis.

„Súper bol nebezpečný, hráči sa pohybovali na vlastnom ihrisku. Vedeli sme ale, že ak budeme hrať v trošku väčšej intenzite, tak budú mať problémy. To sa potvrdilo v druhom polčase, kde sme rýchlo strelili gól,“ priblížil Struhár.

V závere zápasu Ružomberčania po góle Kelemena svoj postup spečatili na 0:2. Najbližší zápas odohrajú ružomberskí futbalisti po reprezentačnej prestávke so Skalicou 30. septembra na vlastnom štadióne.

Švošov vypadol s druholigistom

Ďalší tím z okresu Ružomberok OŠK Švošov v 3. kole Slovenského pohára – Slovnaft Cup nestačil na FK Humenné, keď na domácom ihrisku prehral 0:2.

O výhre rozhodli „východniari“ už v prvom polčase, keď v 34. minúte otváral skóre zápasu Francúz Adama Diamé. V absolútnom závere zápasu pridal gólovú poistku Streňo a o zápase bolo definitívne rozhodnuté.

Z dolného Liptova tak ostal v Slovenskom pohári už iba jediný klub MFK Ružomberok.

Slovenský pohár – Slovnaft Cup – 3. kolo:

ŠK Javorník Makov – MFK Ružomberok 0:2 (0:0)

Góly: 55. Chrien, 83. Kelemen. Žlté karty: 85. Kundrátek – 89. Macejko. Rozhodovali: Ochotnický – Vitko, Vass. Diváci: 500.

ŠK Javorník Makov: Tkáč – Korček, Barčák, Hubočan, Opial (79. Mačinek), P. Kundrátek (71. Valek), Chríbik, L. Kundrátek, Planeta (84. Masnica), Janita, Zimka.

MFK Ružomberok: Frühwald – Fabiš, Maslo, Mrva, Selecký – Lichý (23. Zsigmund), Rakyta (67. Halabrín) – Tučný (67. Dopater), Chrien, Regáli (79. Macejko) – Bobček (79. Kelemen).

OŠK Švošov – FK Humenné 0:2 (0:1)

Góly: 34. Diamé, 90. Streňo. Žlté karty:  90. Marcoň – 90. Streňo, 90. Zlacký. Rozhodovali: Ihring – Kuba, Hrobárik. Diváci: 350.

OŠK Švošov: Holík – Marcoň, M. Žiara, Pavlík, Š. Žiara (90. Roštek) – Drdák, Vajdel, Dauda (90. Považský), Vrlík – Roštek, Dudko.

FK Humenné: Piroščák – Zlacký, Vasiľ (60. Streňo), Sedláček, Jurčišin – Jančo, Vaľovčin (75. Šnurik), Dzurík, Kuc – Komár (60. Harvila), Diamé (60. Rypák).