Ružomberské futbalistky, ktoré otvorili nadstavbu o udržanie sa domácou výhrou nad Žilinou (2:1), odohrali aj druhý nadstavbový duel v domácom prostredí. Ich súperom bol tentoraz Trenčín. Na Liptove sa tak stretli tímy, ktoré bojovali o čelo dolnej nadstavby.
Zápas začali lepšie hostky spod hradu Matúša Čáka, ktoré v 9. minúte otvorili skóre stretnutia – 0:1. Po polhodine hry sa Liptáčkam podarilo vyrovnať, o čo sa zaslúžila Marianna Šalitrošová – 1:1.
V závere prvého polčasu padli ešte dva góly. Najskôr si Trenčianky prinavrátili jednogólový náskok, keď využili zaváhanie v domácej defenzíve – 1:2. Posledné slovo však mala ružomberská kapitánka Rebeka Žihlavníková, ktorá výstavnou strelou spoza šestnástky vyrovnala zo záverečnej prvopolčasovej akcie na 2:2.
Liptáčky otočili duel na svoju stranu
V druhom polčase zlomili Ružomberčanky zápas na svoju stranu. Po hodine hry si hostky strelili vlastný gól po skrumáži po rohovom kope a „Ruža“ prvýkrát v stretnutí viedla – 3:2. Bodku za zápasom dala v 83. minúte Marianna Šalitrošová, ktorá strelila druhý gól v dueli, keď ťažila z výbornej prihrávky Rebeky Žihlavníkovej – 4:2.
Liptáčky tak zaznamenali už tretiu výhru v rade a v tabuľke sa dotiahli na Trenčín, keď oba tímy majú na svojom konte zhodne po 22 bodov. „Ruža“ však odohrala o zápas menej ako jej súper.
Najbližší súboj odohrajú ružomberské futbalistky už v stredu 22. apríla o 16:30 h, keď v odvetnom semifinálovom zápase Slovenského pohára privítajú na ružomberskej umelej tráve Slovan Bratislava.
I. liga – Ženy – 3. kolo (nadstavba o udržanie sa):
MFK Ružomberok – AS Trenčín 4:2 (2:2)
Góly: 35. a 83. Šalitrošová, 45. R. Žihlavníková, 67. Vančová (vl.) – 9. a 41. Masárová. Žltá karta: Cheevers (TRN). Rozhodovali: Lilge – Vallo, Vány. Diváci: 35.
MFK Ružomberok: Červíková – R. Žihlavníková, Pivarníková, Bruníková, Harezníková, Červeňová, Tyčiaková, Šalitrošová (88. Pačanová), Liberdová (78. D. Lauková), Papajová (88 Tokolyová), Adamčiaková (56. Kristínka Maslová).
AS Trenčín: Vančová – Vavrová, Cheevers, Hudecová, Kunková, Drábiková, Masárová, Levaiová, Chaláňová, Žiačiková, Vladová.
Foto – FB/Futbalistky MFK Ružomberok
Podporte kvalitný nezávislý obsah
Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

