Ružomberské vianočné trhy, ktoré sa začali vo štvrtok 5. decembra, sa pomaly blížia do svojho veľkého finále. Ich vyvrcholenie sa uskutoční v nedeľu 22. decembra, pričom aj počas posledného víkendu je pre návštevníkov pripravený bohatý kultúrny program. Okrem neho sú však nachystané aj stánky či pokojná vianočná zóna, ktorú nájdete v Hýrošovom parku.
V piatok 20. decembra sa od 17:00 h postupne predvedú Netradičné Vianoce s Dotykom, Vianoce s Alkanou a Lego. V sobotu sa môžete tešiť na Vianočný pozdrav od Súkromnej základnej umeleckej školy Amadea, Jokolini a Shock band. V nedeľu uzavrú Ružomberské Vianoce skupiny Kéfas, Vianoce s Ludom Kurucom, Najznámejšie svetové vianočné skladby a Los Bombarderos.
Súčasťou vianočných trhov je však oddnes až do nedele 22. decembra aj dobročinný Primátorský vianočný punč. Počas štyroch dní, zakaždým od 17:00 do 20:00 h, ho nájdete v centre mesta pri Hoteli Kultúra. Celý výťažok z vianočného punču bude venovaný na pomoc ružomberským rodinám a deťom v núdzi.
Foto – autor, Mesto Ružomberok
Podporte kvalitný nezávislý obsah
Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.