Ružomberskí futbalisti porazili Slovan Bratislava. O výhre rozhodol v 90. minúte Regáli

Futbalisti „Ruže“ zdolali v dohrávke 3. kola Slovan Bratislava na domácom štadióne 1:0. Gól v závere zápasu rozhodol o najtesnejšej výhre Ružomberka a 3 bodoch do ligovej tabuľky.

Zápas proti Slovanu bol historickým miľníkom pre ružomberský futbal v podobe 800 zápasov v prvej lige. Na Slovensku je Ružomberok po Žiline nepretržite bez vypadnutia druhým najdlhšie pôsobiacim klubom vo Fortuna lige.

Prvý polčas sa hral zväčša medzi šestnástkový futbal. V 15. minúte sa dostal do šance Henty, no jeho strelu zablokoval Madleňák. V 37. minúte sa do dvoch streleckých šancí dostal Green, prvú možnosť na zmenu skóre zastavil Fabiš a druhá skončila v rukách brankára Krajčírika. O minútu neskôr sa do prvej vážnej situácie dostali aj domáci hráči, keď sa po prihrávke Regáliho dostal do šance Gerec, ktorý bránu hostí minul strelou nad. Do veľkej šance sa dostali hráči „Ruže“ aj v závere 1. polčasu, keď Rymarenko spálil veľkú šancu strelou nad.

Zlepšená ofenzívna aj defenzívna hra Ružomberčanov zo záveru 1. polčasu sa pretavila aj do druhého. V 52. minúte sa dostal do šance Kostadinov po prihrávke Zsigmunda, no jeho strelu zblokoval obranca hostí. O šestnásť minút neskôr sa v dobrej streleckej pozícii ocitol Rymarenko, no jeho strela skončila v rukách brankára Šullu. V 69. minúte sa po zlej prihrávke obrany hostí dostal do veľkej šance Gerec, no gól nedokázal streliť. V 77. minúte sa do prvej šance v 2. polčase dostali aj hostia, keď zakončujúci Čavrič trafil z ľavej strany iba bočnú sieť. V 90. minúte sfauloval pri rohovej zástavke obranca hostí Bobčeka a Ružomberčania získali priamy kop. Striedajúci Brenkus poslal vysoký center pred bránu hostí, kde stál pripravený Regáli, ktorý svojim 2. gólom v sezóne rozhodol o 3 bodoch pre Ružomberok.

Peter Struhár (tréner Ružomberka): „V prvom rade sa chcem poďakovať trénerovi. Je to česť sedieť takto vedľa neho, ale musím povedať, že dnešné víťazstvo sme veľmi potrebovali. Ako mužstvo veľmi dobre pracujeme a asi každý viete čo ste tuná, že máme problém v zakončení a dúfam, že dnešným zápasom sme nejakú tú kliatbu alebo niečo zlomili. Musím poďakovať chalanom za perfektný výkon. Od začiatku zápasu sme mali emóciu. Hráčov som nabádal aby sa dostávali do tranzu. Boli tam určite nejaké chybičky, ale zase musím povedať, proti tak kvalitnému súperovi ako je Slovan sme si vytvorili nejakých trinásť alebo štrnásť streleckých príležitostí. Jasná vec, boli tam strely mimo bránu, ale mňa hlavne tešilo to, akým spôsobom sa prezentovali moji hráči niekedy aj v kritických situáciách. Chceli hrať aj konštruktívne a toto víťazstvo by som takisto venoval divákom, ktorí konečne prišli a videli úspešný zápas z našej strany.“

Vladimír Weiss st. (tréner Slovana Bratislava): „Ak mám byť úprimný, tak domáci vyhrali zaslúžene, pretože prejavili väčšiu túžbu po víťazstve. Mali o šancu viac ako my, ktorú využili po odrazenej lopte. Mali viac emócií, viac chcenia, behania a to na nás dnes stačilo, pretože my sme hrali prvý polčas veľmi zle, bez nasadenia. V druhom sme trošku pridali, ale nestačilo to. Nebola tam kvalita hlavne vpredu v koncovke, kde sme sa jeden na jedného nevedeli vôbec presadiť. Boli tam nejaké pološance a nedohrané centrované lopty. Každý druhý súboj sme prehrali, každú druhú loptu mal súper, na čo sme sa pripravovali. Vedeli sme, že v Ružomberku je to vždy ťažké. Ja som tu v kariére snáď ani nevyhral, nepamätám si. Tu to bolo vždy ťažké. Upozorňoval som ich na to, ale bohužiaľ sa to aj potvrdilo. Gratulujem súperovi k víťazstvu. Život ide ďalej. Musíme sa pripraviť na ďalší zápas. Hráme každé tri dni a uvidíme čo bude ďalej.“

Titulná fotografia: Rudo Maškurica.