Ružomberskí hasiči zasahovali pri požiari, nutná bola aj evakuácia

Ilustračná foto. Zdroj: archív

Pri zásahu sa nikto nezranil.

Príslušníci z Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Ružomberku (OR HaZZ RK) počas obdobia od 1. júna do 30. júna vykonali celkovo 17 výjazdov. K technickým zásahom pri dopravných nehodách boli počas uplynulého mesiaca vyslaní sedemkrát.

„Pri týchto nehodách nedošlo k žiadnemu úmrtiu, zranenia sme zaznamenali u ôsmich ľudí,“ informoval Andrej Sedlár, z prevádzko-technického oddelenia OR HaZZ RK s tým, že išlo o dopravné nehody osobných motorových vozidiel, dodávok, nákladných vozidiel a kamiónov.

Technickú pomoc pri rôznych typoch udalostí poskytol ružomberský hasičský a záchranný zbor v ôsmich prípadoch. „Išlo hlavne o odstraňovanie prekážok v dôsledku nepriaznivého počasia. V tejto súvislosti sme vykonali tri zásahy,“ objasnil Sedlár.

Bez zranení

V jednom prípade pomáhali ružomberskí hasiči pri odchyte bodavého hmyzu. Trikrát zasahovali aj pri umožnení vstupu do objektov a jeden raz sa jednalo o záchranu. „Pri týchto zásahoch sa nikto nezranil,“ dodal Sedlár.

K požiaru boli hasiči vyslaní jedenkrát. Išlo o požiar na sporáku. „Pri tomto zásahu musela prebehnúť evakuácia ľudí v penzióne. Pri udalosti nedošlo k žiadnemu zraneniu,“ povedal Sedlár.

V júni absolvoval ružomberský hasičský a záchranný zbor aj previerkové cvičenie v spolupráci s príslušníkmi Ozbrojených síl SR.

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.