Ružomberskí policajti pri dvoch raziách zadržali drogových dílerov

Zatknutí muži obchodovali s pervitínom v Ružomberku a okolí. Policajti zároveň zadržali aj užívateľov omamných látok.

Polícia v Ružomberku zadržala pri dvoch raziách troch mužov, ktorí pôsobili ako díleri drog v Ružomberku a okolí. Médiá o tom informovala krajská policajná hovorkyňa Jana Balogová.

Jedným zo zadržaných je 36-ročný Pavol. Ten mal drogovo závislým predávať pervitín a marihuanu. Drogy prechovával vo svojom aute až do zásahu policajtov.

„Pri akcii policajti zaistili 3,134 gramov pervitínu, ktoré zodpovedajú minimálne 61 jednotlivým dávkam drogy. Ďalej zaistili 3,891 gramov marihuany, čo zodpovedá 21 jednotlivým dávkam drogy,“ približuje Balogová. Dodala, že počas akcie bol zatknutý aj 24-ročný Patrik, ktorý si u dotyčného pervitín objednal.

Pri druhom zásahu polície s kukláčmi bol zadržaný 22-ročný Dominik, ktorý rovnako obchodoval s pervitínom. Naposledy mal dve dávky drogy predať koncom júna 22-ročnej žene. Zvyšok, takmer 50 ďalších dávok, prechovával u seba do zadržania.

V putách skončil aj 25-ročný muž. Opäť za nákup a následný predaj pervitínu drogovo závislým v Ružomberku a okolí.

Obvineniu z drogovej trestnej činnosti tak čelí päť osôb. „Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Ružomberku obvinil dvoch mužov vo veku 25 a 22 rokov a jednu ženu vo veku 22 rokov zo zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania a s nimi,“ potvrdila policajná hovorkyňa.

Voči ďalším mužom vo veku 36 a 24 rokov vzniesol vyšetrovateľ takmer rovnaké obvinenie, až na držanie a obchodovanie s drogami, ktoré bolo klasifikované v štádiu pokusu. Troch z obvinených mužov stíhajú väzobne.

Dávky drog zaistené po razii ružomberskej polície. Zdroj: Krajská policajná hovorkyňa Jana Balogová
Zdroj: Krajská policajná hovorkyňa Jana Balogová
Dávky drog zaistené po razii ružomberskej polície. Zdroj: Krajská policajná hovorkyňa Jana Balogová

Titulná fotografia: Zaistené drogy po zásahu ružomberskej polície. Zdroj – Krajská policajná hovorkyňa Jana Balogová 

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydáva aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádza v tlačenej podobe. Ponúka čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova.