Ružomberskí volejbalisti sa predstavili na majstrovstvách Slovenska

Volejbalisti z VK ONE Ružomberok účinkovali na majstrovstvách SR v konkurencii šiestich najlepších tímov z krajiny. Foto: FB/Volejbalový klub VK ONE Ružomberok

Kadeti z VK ONE Ružomberok obsadili na finálovom turnaji posledné 6. miesto, no získali množstvo skúseností.

Športová hala vo Svidníku bola v termíne od 26. – 28. mája dejiskom majstrovstiev Slovenska vo volejbale kadetov. Na záverečnom turnaji sa predstavilo šesť najlepších tímov zo Slovenska – VKP Bratislava, VKM Stará Ľubovňa, MŠK Púchov, ŠVK Tatran Banská Bystrica, TJ Slávia Svidník a VK ONE Ružomberok.

Ružomberskí volejbalisti si postup na majstrovstvá Slovenskej republiky (SR) vybojovali v domácom prostredí, keď v polovici mája, v konkurencii troch tímov, uspelibaráži. Liptáci si tak vynahradili neúspešnú baráž z uplynulého roka, keď im unikol postup na finálový turnaj.

Ružomberskí volejbalisti postúpili na majstrovstvá Slovenska

Nešťastná prehra s Púchovom

Úvodný zápas turnaja odohrali ružomberskí volejbalisti proti ŠVK Tatran Banská Bystrica. Prvé dva sety ovládol Tatran zhodne 25:20. Záverečný tretí set vyhrali Banskobystričania 25:16 a napokon triumfovali nad Ružomberkom 3:0.

Ešte v ten istý deň Liptáci nastúpili proti Púchovu. Úvodné dva sety, ktoré boli mimoriadne vyrovnané, zvládla lepšie „Ruža“. Prvý set vyhrala 26:24, druhý zase 27:25. Potom sa však karta obrátilaPúchovčania vyrovnali stav na 2:2. V rozhodujúcom piatom sete si lepšie počínali hráči z Považia, ktorí ho ovládli 15:6. Púchov tak predviedol vydarený obrat a vo vyrovnanom stretnutí zvíťazil nad VK ONE Ružomberok 3:2.

„Ruža“ potrápila Svidník aj Starú Ľubovňu, avšak neuspela

V druhý deň turnaja čakali na ružomberských volejbalistov dva zápasy. Prvý duel Liptáci odohrali proti domácemu Svidníku, pričom prvý set vyhrali 25:20. V ostatných setoch sa ale darilo viac Svidníčanom, i keď v druhom a štvrtom sete ich „Ruža“ riadne potrápila. Napriek tomu však domáci hráči triumfovali nad Ružomberkom 3:1.

Následne sa Ružomberčania predstavili proti Starej Ľubovni, s ktorou bojovali aj v baráži o postup na majstrovstvá SR. Vtedy s nimi prehrali 0:3 a rovnaký výsledok si pripísali na svoje konto aj na tomto turnaji. Prvé dva sety však boli vyrovnané, pričom úvodný set Liptáci prehrali 21:25.

V druhom sete „Ruža“ svojho súpera ešte viac potrápila, no napokon v ňom neuspela po výsledku 23:25. Záverečný tretí set bol už ale v jednoznačnej réžii mužstva zo severovýchodu, ktoré ho vyhralo 25:11. Stará Ľubovňa tak zdolala VK ONE Ružomberok 3:0.

Tesná prehra s Bratislavou

záverečný deň turnaja, v ktorom sa rozhodlo aj o tom, kto sa stane majstrom Slovenska vo volejbale v kategórii kadetov, odohrali Ružomberčania jeden duel. V ňom nastúpili proti VKP Bratislava. Prvý vyrovnaný set zvládla lepšie „Ruža“, ktorá ho ovládla 25:23. V ďalších dvoch setoch, ktoré boli veľmi tesné, boli úspešnejší Bratislavčania.

Štvrtý set ale opätovne vyhrali Liptáci, tentoraz 25:17 a o víťazovi stretnutia tak rozhodoltajbrejk. V ňom mali viac šťastia hráči z hlavného mesta, ktorí ho zvládli v pomere 15:10 a napokon triumfovali nad Ružomberkom 3:2.

Titul získal domáci Svidník

titulu sa tešili domáci hráči – TJ Slávia Svidník, ktorý v rozhodujúcom stretnutí zdolali ŠVK Tatran Banská Bystrica 3:1, vďaka čomu získali zlaté medaily. Druhú priečku obsadili práve Banskobystričania. Bronz putoval do Púchova. Ružomberčania síce skončili na majstrovstvách Slovenska na poslednom 6. mieste, no z piatich zápasov až dva prehrali výsledkom 2:3. Liptáci si však z turnaja odvážajú množstvo cenných skúseností.

Predseda a štatutár VK ONE Ružomberok Tomáš Varga vyjadril spokojnosť s predvedenou hrou tímu, ktorý v pozícii nováčika potrápil viacero mužstiev. „Chalani hrali skvelo, s nasadením, aj odhodlaním. Zápasy všetkých tímov boli veľmi vyrovnané. V stretnutiach s Púchovom a VKP Bratislava sme bojovali o výhry päť setov až do tajbrejkov. Bol to úžasný turnaj, na ktorom sme boli síce nováčikom, ale vďaka predvedenej hre sme z neho odchádzali s veľmi dobrým volejbalovým dojmom, aj keď so 6. miestom. Ako hráči, tak aj tréneri nabrali skúsenosti a spravili bodku za úspešnou sezónou.“