Ružomberský Deň Zeme

Ilustračná fotografia. Zdroj: cernova.sk
Aktivity ku Dňu Zeme zamerané na jarné upratovanie a čistenie mesta i sídliska, ale aj chotára či cyklotrasy pripravujú na tento víkend v centre dolného Liptova.

Aktivity ku Dňu Zeme, zamerané na čistenie mesta, sadenie stromov, ale aj na edukačnú činnosť pripravujú na tento víkend v dolnom Liptove. Mesto Ružomberok ich organizuje v spolupráci s viacerými mestskými organizáciami, školami a firmami v sobotu 22. apríla, kedy si celosvetovo pripomíname Deň Zeme.

„Zapojte sa do upratovania svojho okolia a ochráňte životné prostredie,” vyzýva ružomberská samospráva na sociálnej sieti. Mestskí poslanci v jednotlivých obvodoch, občianske združenia, organizácie a aktivisti všetkých pozývajú na upratovacie akcie, ktorými si jednak pripomenú Deň Zeme, ale zároveň sa počas nich budú venovať čisteniu a skrášľovaniu svojho okolia.

„Podujatia sú spojené s príjemným stretnutím s priateľmi, susedmi, s dobrou náladou, programom a občerstvením. Okrem dobrej nálady si môžete priniesť aj rukavice a pracovné náradie,“ pozýva mesto Ružomberok na podujatia, z ktorých väčšina bude v sobotu (22. 4.)

Čistenie chotára, sídliska aj cyklotrasy

Na jarné upratovanie sídliska Baničné a Pod Skalami organizujú mestskí poslanci za volebný obvod v rámci akcie Čisté Baničné. „Spoločne sa pokúsime upratať naše okolie a priestor, v ktorom žijeme. Po skončení akcie sa bude pre zúčastnených podávať guláš,“ pozývajú.

Bielom Potoku sa koná 12. ročník akcie Čistíme Revúcku dolinu. Dobrovoľníci, ako po minulé roky aj teraz, budú zbierať odpad v okolí cyklotrate Ružomberok – Podsuchá, Trlenskej doliny, okolia rieky Revúca, Jazierce a Vlkolínec.

Jarné upratovanie v Černovej zaknihuje v mestskej časti Ružomberka už 9. ročník. „Vítaný je každý, kto chce prispieť k lepšiemu a krajšiemu životu v Černovej nielen ústami, ale aj rukami. Po robote bude malé občerstvenie,“ sľubuje plagát akcie.

V ružomberskej mestskej časti Hrboltová pripravili Upratovanie chotára. Prineste si len dobrú náladu a chuť do práce. Vrecia na odpad, gumené rukavice a pitný režim budú zabezpečené,“ sľubujú organizátori.

Viac informácií nájdete v hypertextových linkoch a plagátoch nižšie.

Akcie budú aj budúci víkend

„O akciách v piatok 28. apríla a v sobotu 29. apríla poinformujeme v nasledujúcich dňoch, rovnako budeme pozvánku aktualizovať o akékoľvek ďalšie podujatie, s ktorým sa občania môžu do jarného čistenia mesta zapojiť,“ dodáva ružomberská radnica. Tieto podujatia pripravujú v Hrabove a vo Vlkolínci, ako aj na sídliskách RoveňKlačno.

Zároveň pripomína tiež možnosť využiť veľkokapacitné kontajnery, ktoré mesto v spolupráci so zmluvným partnerom – Technickými službami Ružomberok umiestňuje v určených termínoch do jednotlivých častí mesta. Viac o tom nájdete TU.

Termíny podujatí:

22. 4. o 9.00 h Baničné

22. 4. o 9.00 h Černová

22. 4. o 9.00 h Hrboltová

22. 4. o 9.00 h Biely Potok/Revúcka dolina

Zdroj: FB/Mesto Ružomberok

Zdroj: FB/Mesto Ružomberok

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.