Spoznali najlepšie slovenské tanečné páry za tento rok

Tanečná súťaž Ružomberok Open 2022 - Superpohár sa uskutočnila v športovej hale Koniareň. Foto: Laco Pagáčik
V rámci súťaže Ružomberok Open 2022 odovzdali aj ocenenia za celoročnú prácu a úspechy v Slovenskom pohári.

Najlepšie tanečné páry na Slovensku za tento rok v štandardných aj latinskoamerických tancoch sa cez víkend predstavili v športovej hale Koniareň v Ružomberku. Uskutočnila sa tam súťaž Ružomberok Open 2022 – Superpohár.

Víťazom v latinskoamerických tancoch je dvojica Shon Burshteyn a Ágnes Zakar, v štandardných tancoch si prvé miesto odniesla dvojica Dušan Gruľa a Giada Cragnolini. Za organizátora o tom TASR informoval Martin Buzna.

Súčasťou podujatia bolo aj 7. kolo Slovenského pohára a Pohár primátora mesta Ružomberok. Počas soboty 26. novembra sa v desiatich tanečných kategóriách predstavilo vyše 230 tanečníkov. Diváci videli tancovať deti, juniorov i dospelých. Okrem tanečníkov do Ružomberka podľa Buznu zavítalo okolo 1500 návštevníkov z celého Slovenska.

Superpohár mal premiéru v Ružomberku

Superpohár vznikol na podporu tanečného športu na Slovensku a prvýkrát v histórii sa uskutočnil na Slovensku. „Keďže ide o nový formát súťaže, verejnosť mohla napríklad vidieť tancovať páry v dvoch sólo tancoch a v troch tancovali spoločne. Po každom tanci videli páry a diváci absolútne hodnotenie,” vysvetlil usporiadateľ súťaže Róbert Szolnoki.

V rámci súťaže Ružomberok Open 2022 odovzdali aj ocenenia za celoročnú prácu a úspechy v Slovenskom pohári. Tanečné páry počas galaprogramu hudobne sprevádzal ružomberský orchester RK Jazz Band. Súčasťou programu bola aj oslava 65. výročia založenia tanečného športu na Slovensku a uvedenie viacerých tanečných osobností do Siene slávy.

Zdroj: Teraz.sk

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydáva aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádza v tlačenej podobe. Ponúka čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova.