Správala sa agresívne, skončila na psychiatrii

Ilustračná fotografia. Zdroj: Shutterstock.com

Krádež v obchode, močenie na verejnosti, či stratené peňaženky. Aj tieto prípady zamestnali v uplynulom období ružomberských mestských policajtov.

V stredu 26. apríla vo večerných hodinách prijala Mestská polícia (MsP) v Ružomberku telefonické oznámenie, že na Bystrickej ceste niekto z okna vyhadzuje rôzne veci. „Hliadka po príchode na miesto našla na ceste a chodníku povyhadzované knihy, poličky, sošky a menšie časti nábytku. V okne bytu, odkiaľ boli veci vyhodené, stála neznáma žena. Na preverenie oznámenia prišla aj hliadka obvodného oddelenia,“ informoval Roman Jankovič z MsP.

Policajti následne išli spolu k bytu, v ktorom našli otvorené vchodové dvere. Za nimi sa skrývala neznáma žena, ktorú videli v okne. „K bytu sa následne dostavil muž, ktorý uviedol, že je jeho majiteľom. V byte sa nachádzala priateľka, s ktorou mal od rána problémy,“ doplnili policajti s tým, že dotyčný muž sa z daného dôvodu išiel skryť ku susedom.

Bolo zrejmé, že žena je v zlom psychickom stave, pretože bola agresívna a vyhrážala sa. „Z tohto dôvodu bola privolaná rýchla zdravotnícka pomoc a žena bola za asistencie polície prevezená na psychiatrické oddelenie,“ uviedol Jankovič a dodal, že mestskí policajti zotrvali na mieste, pokiaľ muž neupratal povyhadzované veci z cesty a chodníka.

Kradla v obchode, chytili ju

V nedeľu 23. apríla bolo na mestskú políciu oznámené, že v nákupnom centre na Bystrickej ceste chytili zlodeja. „Hliadka po príchode kontaktovala súkromnú bezpečnostnú službu a zistila, že do predajne prišla 32-ročná žena, ktorá si nakúpený tovar sama skenovala. Následne však bolo zistené, že nie všetky položky v nákupnom košíku naskenovala a teda za tovar v hodnote viac ako 35 eur nezaplatila,“ objasnili z polície.

„Policajti pri lustrácii v evidencii priestupkov zistili, že za posledných 12 mesiacov sa krádeže dotyčná osoba nedopustila a preto išlo o podozrenie zo spáchania priestupku proti majetku. Za uvedený priestupok jej bola uložená bloková pokuta,“ vysvetlili mestskí policajti s tým, že ak by daná osoba bola za obdobný čin v predchádzajúcom roku riešená, vec by sa neklasifikovala ako priestupok, ale ako trestný čin krádeže.

Močil na verejnosti, skončil s pokutou

V sobotu 22. apríla si mestskí policajti na ulici Podhora všimli mladého muža, ktorý vykonával malú potrebu. „Na základe predloženého dokladu totožnosti zistili, že ide o 26-ročného muža z okresu Ružomberok. Za priestupok proti verejnému poriadku mu bola na mieste uložená bloková pokuta,“ informovali z polície.

Vo štvrtok 27. apríla preverovala hliadka MsP oznámenie na ulici Podhora. Okoloidúci muž si všimol na lavičke neznámeho muža v zvláštnej polohe a v obave o jeho zdravie vec oznámil polícii. Tá po príchode na miesto zistila, že ide o 26-ročného muža z okresu Ružomberok. „Muž nemal žiadne zdravotné problémy, nachádzal sa však pod vplyvom alkoholu,“ ozrejmili muži zákona s tým, že pomoc zdravotníkov ani polície nepotreboval.

Stratené veci našli svojich majiteľov

V sobotu 22. apríla boli mestskí policajti vyslaní na ulicu Svätej Anny. Nachádzal sa tu muž, ktorý našiel mobilný telefón. „Hliadka mobil prevzala a odovzdala na operačnom pracovisku, kde bol zaevidovaný v knihe nájdených vecí,“ vysvetlili policajti a dodali, že na ďalší deň sa podarilo nájsť jeho majiteľku, ktorej telefón odovzdali.

S nájdenou peňaženkou sa na mestskú políciu dostavil muž z Liskovej, ktorý ju objavil na Nábreží M. R. Štefánika. V peňaženke sa síce finančná hotovosť nenachádzala, ale boli v nej všetky osobné doklady. Majiteľkou mala byť 44-ročná žena z obce v okrese Ružomberok. „Majiteľku sa telefonicky nepodarilo kontaktovať a preto bola peňaženka odovzdaná štátnej polícii, ktorá má vo svojej pôsobnosti aj obec, v ktorej dotyčná osoba býva,“ uviedli z MsP s tým, že v súčinnosti so štátnou políciou bola nájdená vec majiteľke odovzdaná.

Pozor na peňaženky

Vo štvrtok 27. apríla prevzali mestskí policajti peňaženku od muža, ktorý ju našiel na ulici Mostová pred hotelom Kultúra. „V peňaženke sa nachádzala hotovosť, občiansky preukaz a preukaz poistenca,“ ozrejmili z polície a dodali, že nájdenú peňaženku odovzdali majiteľke v mieste trvalého bydliska.

Ďalšiu stratenú peňaženku bola hliadka prevziať od zamestnanca Liptovského múzea na Námestí Š. N. Hýroša. „V peňaženke sa nachádzala hotovosť a karta,“ povedal Jankovič a doplnil, že podľa mena na karte našli majiteľku, ktorej peňaženku odovzdali.

Zdroj: MsP Ružomberok

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.