Srna spadla do zamrznutého bazéna

V záchrane jej pomáhal poľovník spolu s príslušníkmi Mestskej polície v Ružomberku, ktorí sa ju snažili dostať z vody čo najrýchlejšie.

Srna sa nevedela dostať von z bazéna

V nedeľu 22. januára ráno kontaktoval obyvateľ mestskej časti Ružomberka tiesňovú linku Mestskej polície (MsP) v Ružomberku. Oznamovateľ uviedol, že mu do bazéna v záhrade spadla srna.

,,V bazéne mal napustenú vodu, zviera prelomilo ľad a nemohlo sa dostať z vody. Oznamovateľ mal o srnu obavu, aby sa vo vode nepodchladila,“ uviedol Roman Jankovič z MsP.

Operačný príslušník vyslal na miesto hliadku a kontaktoval poľovníka z miestneho združenia. Za asistencie hliadky sa poľovníkovi podarilo srnu z bazéna vytiahnuť, utrieť do deky a na blízkom poli ju vypustiť do prírody.

Muža v kríkoch si všimla okoloidúca pani

V nedeľu 22. januára v poobedňajších hodinách kontaktovali mestskú políciu až traja volajúci s tým, že majú obavu o muža, ktorý sedel na zemi na sídlisku Roveň.

,,Vyslaná hliadka muža prebrala. Zistila, že ide o 32-ročného muža z okresu Ružomberok, ktorý je zjavne pod vplyvom alkoholu. Muž nebol zranený, no v jeho stave by nebol schopný dostať sa domov sám,“ uviedol R. Jankovič s tým, že v obave o mužove zdravie ho hliadka odviezla do miesta trvalého bydliska.

Na ďalšieho muža, ktorý ležal na zemi pri Váhu, upozornila okoloidúca pani v stredu 25. januára. ,,Keď prechádzala chodníkom popri rieke, všimla si v kríkoch ležať muža. Ako uviedla, muž sa mal triasť a tvár mal mať fialovej farby,“ priblížil Jankovič.

Hliadka v kríkoch našla 50-ročného bezdomovca z Košíc. Muž bol podchladený a preto privolali zdravotníckych záchranárov, ktorí Košičana odviezli na vyšetrenie do nemocnice.

Kradli neplnoletí chlapci

V pondelok 23. januára súkromná bezpečnostná služba (SBS) z nákupného centra na Bystrickej ceste oznámila MsP, že zadržali dvoch zlodejov.

,,Vyslaná motohliadka po príchode zistila, že krádeže sa dopustili dvaja chlapci. Jeden mladistvý, 17-ročný, druhý maloletý vo veku 14 rokov. Obidvaja chlapci majú trvalé bydlisko v okrese Ružomberok,“ uviedli mestskí policajti.

Podľa mestskej polície si pracovník SBS chlapcov všimol pri technických veciach, kde z gola sady vybrali niekoľko nástrčkových kľúčov a tie chceli ukradnúť.

Keďže ani jeden z nich ešte nemal 18 rokov, mestskí policajti ich odovzdali rodičom. ,,Krádežou by spôsobili škodu v hodnote takmer 15 eur. Vzhľadom na vek podozrivých sa vecou ďalej zaoberá poverený príslušník mestskej polície,“ informovali z MsP.

Mladistvému za priestupok hrozí sankcia, maloletého protiprávne konanie postúpia na okresný úrad. Podľa R. Jankoviča vec oznámia aj na oddelenie sociálnoprávnej ochrany detí a sociálnej kurately.

Straty a nálezy

Stres v dnešnej uponáhľanej dobe sa podpisuje pod našu nepozornosť, preto sa často stáva, že nedávame pozor na vlastné veci alebo na niečo zabudneme. Za poslednú dobu Mestskej polícii v Ružomberku priniesli viacero stratených vecí, rovnako tak aj hliadky v uliciach prevzali niekoľko vecí od nálezcov.

V piatok 20. januára v poobedňajších hodinách sa na MsP dostavil mladý muž zo Sučian. Ten službukonajúcemu policajtovi odovzdal peňaženku, ktorú našiel na Nábreží M. R. Štefánika.

,,Pretože sa v peňaženke nachádzali doklady, bol kontaktovaný jej majiteľ, 40-ročný muž z okresu Ružomberok. Ten si nájdenú peňaženku prevzal osobne,“ uviedli z MsP.

V nedeľu 22. januára pol hodinu po polnoci oznámil na tiesňovej linke mestskej polície ženský hlas, že v bankomate pri pošte našla finančnú hotovosť. Vyslaná hliadka peniaze prevzala a odovzdala na operačnom pracovisku na zaevidovanie v knihe nájdených vecí.

Peniaze, peňaženky aj doklady

V pondelok 23. januára sa našlo 40 eur, ktoré nálezca odovzdal v pobočke Slovenskej sporiteľne spolu so záznamom o odovzdaní.

V nedeľu 22. januára prechádzala hliadka mestskej polície Ulicou Poľná, keď ich neďaleko nákupného centra zastavila jedna pani. Tá im odovzdala občiansky a vodičský preukaz, ktoré práve našla. ,,Policajti telefonicky kontaktovali majiteľa dokladov, išlo o mladého, 19-ročného Ružomberčana. Doklady mu odovzdali na útvare mestskej polície,“ informovali z MsP.

V stredu 25. januára priniesli na operačné pracovisko peňaženku. V nej sa nenachádzala hotovosť, no boli v nej doklady a rôzne karty.

,,Hliadka sa podľa občianskeho preukazu snažila peňaženku odovzdať majiteľke v mieste trvalého bydliska, no 25-ročná žena sa tam nenachádzala,“ uviedol R. Jankovič s tým, že hliadka cez príbuzných nechala mladej žene odkaz, kde sa stratená peňaženka nachádza. Neskôr si ju žena na mestskej polícii prevzala.

Zdroj: MsP Ružomberok

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.