Štartuje Župná kalokagatia 2023

Župná kalokagatia je športovo-vedomostná postupová krajská súťaž žiakov stredných škôl Žilinského kraja. Postupové kolo bude vo štvrtok 15. júna a finále v utorok 20. júna.

Aj v tomto roku štartuje Župná kalokagatia, ktorej 16. ročník sa uskutoční počas najbližších dní. Župná kalokagatia je športovo-vedomostná postupová krajská súťaž žiakov stredných škôl Žilinského kraja. RK Magazín o tom informovala Eva Lacová, hovorkyňa Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK).

Krajské kolo súťaže sa uskutoční v Spojenej škole v Žiline (Rosinská cesta 4) a jej okolí. Postupové kolo bude vo štvrtok 15. júna a finále v utorok 20. júna. Preteky finálového kola odštartujú o 10:00 hod. a následne o 13:00 h sa uskutoční slávnostný nástup a vyhlásenie výsledkov. Záštitu nad podujatím prevzala Erika Jurinová, predsedníčka ŽSK.

Súťažné družstvá prihlasuje riaditeľ školy

Vyplnením formulára riaditeľ/ka školy prihlasuje družstvo na 16. ročník športovo-vedomostnej súťaže Župná kalokagatia 2023. Prihlásené školy vyzvú na zaslanie aktuálnej súpisky družstva.  Formulár na prihlásenie družstva nájdete TU.

Pre konkrétne informácie (napr. organizačný poriadok, propozície, online stretnutie alebo iné), budú organizátori kontaktovať iba prihlásené školy na kontaktoch uvedených vo formulári.

Všetky informácie o súťaži budú zverejnené na stránke www.mojastredna.sk pod názvom Župná kalokagatia 2023 (ktorý zadáte do vyhľadávania). Podrobnosti nájdete TU.

Zdroj: ŽSK

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.