Strelec z Hrboltovej získal striebornú medailu

Samkovi na výhru chýbal jeden bod. Foto: FB/Strelecký klub Hrboltová
Samuel Bulla zabodoval na Majstrovstvách Slovenska v streľbe zo vzduchových zbraní, kde zároveň prekonal svoj osobný rekord.

V sobotu 22. apríla sa v slovenskej obci Vištuk, v okrese Pezinok, konali Majstrovstvá Slovenska žiakov a mládeže v streľbe zo vzduchových zbraní. Súťaže sa zúčastnili aj dvaja chlapci zo Športového streleckého klubu v Hrboltovej.

K víťazstvu mu chýbal jeden bod

Sezónu v klube nemali jednoduchú, napriek tomu sa im na preteky podarilo kvalifikovať v disciplíne VzPu (vzduchovka) 40 ľah. Ružomberskú mestskú časť Hrboltová reprezentovali Miroslav Margorín a Samuel Bulla.

Miroslav mal pred súťažou poranenú ruku, preto nemohol plnohodnotne trénovať, čo sa odrazilo aj na pretekoch. ,,Na Mirkovom výkone bolo vidieť, že iba týždeň pred pretekmi mu dali dole sadru z ruky. Absencia tréningu bola vidno a nakoniec obsadil 20. miesto,“ informoval strelecký klub z Hrboltovej v príspevku na sociálnej sieti.

Veľký úspech však do klubu priniesol Samko, ktorý so svojím osobným rekordom 416,5 bodov nakoniec vybojoval striebornú medailu. Na to, aby majstrovstvá vyhral, mu chýbal iba jeden bod. Pre klub je to jeden z najlepších úspechov, ktoré dosiahli.

Spolu s pretekárkou zo streleckého klubu Turany reprezentanti z Hrboltovej získali celkové 7. miesto v hodnotení družstiev.

Fotogaléria

Zdroj: FB/Strelecký klub Hrboltová

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.