Stredoškolský internát pre 60 ľudí je k dispozícii zdravotníkom pre karanténu

Stredoškolský internát Žilinského samosprávneho kraja v Ružomberku, ktorý využívajú žiaci Spojenej školy, je k dispozícii zdravotnému personálu, ktorí prišiel do kontaktu s koronavírusom a nemá kde stráviť karanténu. Viac v správe.

Žilinská župa má aktuálne k dispozícií 518 lôžok na piatich internátoch: pri Strednej odbornej škole dopravnej v Žiline (80 lôžok), pri Spojenej škole v Ružomberku (60 lôžok), pri Obchodnej akadémii v Liptovskom Mikuláši (158 lôžok), pri Spojenej škole v Nižnej (40 lôžok) a od soboty 4. apríla sa k nim pridá aj internát pri Strednej odbornej škole dopravnej v Martine (180 lôžok).

,,Chcela by som poďakovať riaditeľom škôl za to, že nám vyšli v ústrety a pomohli nám rýchlo zabezpečiť potrebné lôžka, ktoré budú v čase mimoriadnej situácie slúžiť ako núdzové ubytovanie tým, ktorí to potrebujú – zdravotníkom, ktorí bojujú v prvej línií proti novému koronavírusu,” povedala riaditeľka odboru školstva a športu ŽSK Janka Školová.

Do pondelka 30. marca využili službu internátov šiesti zdravotníci, ktorí prišli do kontaktu s pacientmi s podozrením na ochorenie COVID 19.

Zdroj – Žilinský samosprávny kraj.

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.