Syntetická príroda

Sneh lenivo zliezol a odhalil stopy našej prítomnosti. Hurá, civilizácia!

Čo vedie niektorých ľudí k hádzaniu si smetí pod nohy či vyvážaniu odpadu do lesa je pre zdravých jedincov záhadou. Pri pohľade na ožívajúcu prírodu zaplnenú horou odpadkov sa nejednému pozastaví rozum.

Popri lesných cestách, pod pučiacimi bahniatkami či v blízkosti nedávno rozkvitnutých prvosienok sa váľajú igelitové tašky. Na zelenajúcich sa lúkach ležia plastové fľaše. V potokoch či studničkách nájdete dokonalú všehochuť

 
 

RK Magazín je už tri roky súčasťou ružomberských médií a stále pokračuje vo víziách svojich zakladateľov. Našim cieľom je robiť kvalitnú lokálnu žurnalistiku. Aby sme mohli naďalej slobodne tvoriť, potrebujeme aj vašu podporu.

 
 

Ktohovie, možno sú tí dotyční bordelári len natoľko hrdí na našu krajinu, že sa ju v plaste snažia zakonzervovať na ďalších milión rokov.

Ešteže je medzi nami zopár divochov, ktorí sa tento neporiadok dobrovoľne podujmú odpratať.

Text bol publikovaný v Ružomberskom magazíne číslo 4/2019.

Ilustrácia – autorka

Som vyštudovaná žurnalistka, zaujíma ma kultúra a história dolného Liptova. Rada píšem o problémoch a záujmoch bežných ľudí, cez ich svedectvá sa snažím pripomínať hodnoty, na ktoré by spoločnosť nemala zabúdať. Zároveň pracujem v oblasti zabezpečenia bezpečnosti priemyselných inštalácií.