Taliansky profesor, slovenský biskup či youtuber v habite diskutovali o šírení evanjelia na internete

Koncom týždňa sa na Katolíckej univerzite v Ružomberku zišli odborníci z viacerých krajín, aby diskutovali o výzvach digitálnej komunikácie pre evanjelizáciu.

„Podujatie bolo špecifické tým, že malo svoju akademickú, ale aj praktickú, workshopovú časť,“ povedal pre Ružomberský magazín predseda organizačného výboru a prior Rehole sv. Augustína na Slovensku Juraj Pigula.

Hlavným prednášajúcim dvojdňovej konferencie bol profesor Pápežskej univerzity svätého Kríža v Ríme Daniel Arasa, ktorý je známym odborníkom na využívanie nových médií v náboženskom prostredí.

„Vo svojich prednáškach ponúkol podnety k cirkevnej inštitucionálnej komunikácii vo svetle pápežskej exhortácie Evangelii gaudium. Taktiež sa zamyslel nad ľudskou a intelektuálnou formáciou cirkevných komunikátorov,“ priblížil obsah prednášok Juraj Pigula.

V rámci workshopov vystúpil aj pomocný biskup Bratislavskej arcidiecézy Jozef Haľko, ktorý predstavil svoje evanjelizačné aktivity na sociálnej sieti Facebook, najmä pravidelné duchovné zamyslenia s názvom Na minútku, prosím.

Ďalším hosťom bol benediktín Michal Mária Kukuča, ktorý ako prvý slovenský youtuber v habite približuje život v kláštore a ľuďom odpovedá na najrôznejšie duchovné otázky.

Organizátormi konferencie Výzvy digitálnej komunikácie pre evanjelizáciu boli časopis Zasvätený život v rámci projektu Z4P (Zasvätení pre ľudí) a Katedra žurnalistiky Filozofickej fakulty Katolíckej univerzity v Ružomberku.

Foto – Katarína Berešová

Vyštudoval som dejepis a náboženskú výchovu, doktorandské štúdium som absolvoval v odbore teória a dejiny žurnalistiky. Pedagogicky pôsobím na Katedre žurnalistiky Katolíckej univerzity v Ružomberku, píšem pre internetový denník Postoj.sk a pre médiá komentujem dianie v cirkvi.