Tréneri Haspra a Sapara končia na lavičke Ružomberka

Aktualizované o 20:05. Tréner ružomberských futbalistov Ján Haspra po stredajšom vyhodnotení sezóny v klube končí. Spolu s ním odchádza aj jeho asistent Marek Sapara.

Informáciu priniesol denník Šport. Haspra so Saparom viedli Ružomberčanov od mája 2019. Po dvoch rokoch končia na lavičke MFK Ružomberok.

„Chcel by som sa poďakovať predovšetkým majiteľovi klubu Milanovi Fiľovi za šancu pracovať dva roky medzi prvoligovými trénermi. Bolo to pekné obdobie, na ktoré nám zostanú s Marekom Saparom krásne spomienky,“ povedal 51-ročný tréner Haspra pre denník Šport.

Ružomberok dostali aj do finále Slovenského pohára, kde podľahli Slovanu 1:0 alebo odohrali aj predkolo v Európskej lige.

Klub ďakuje trénerom za ich dvojročnú prácu pri A-tíme. „Najmä v prvej sezóne tam bolo viacero pozitívnych momentov, či už výsledkových alebo herných. Druhá sezóna bola z pohľadu klubu oveľa viac ovplyvnená pandémiou, pre všetkých to bolo náročné, stresujúce obdobie a po športovej stránke sme takmer do poslednej chvíle bojovali o udržanie Fortuna ligy pre klub,“ píšu predstavitelia ružomberkého klubu.

Zachrániť sa podarilo, no Ružomberok má podľa vedenia MFK dlhodobo vyššie ambície. „Preto sme po dôkladnom vyhodnotení situácie a okolností dospeli k záveru, že zmena pri kormidle tímu je cestou k naštartovaniu tímu po sezóne, ktorú ružomberský klub už dávno nezažil,“ vysvetľujú predstavitelia klubu.

„Veríme, že tréneri, ktorí prídu, nadviažu na prácu odchádzajúcich trénerov Jána Haspru a Mareka Saparu a zároveň prinesú ten potrebný impulz po sezóne, na ktorú nebudeme spomínať v dobrom,“ hovorí MFK.

Tréneri mali dostať v ružomberskom klube zatiaľ nešpecifikovanú ponuku. Naďalej by teda mali pôsobiť v Ružomberku.

Titulná fotografia: Ján Haspra a Marek Sapara. Foto – Rudo Maškurica

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

Študujem žurnalistiku na Katolíckej univerzite v Ružomberku. Píšem aj pre Denník Postoj a externe spolupracujem s Rádiom Lumen, pre ktoré pripravujem spravodajské a publicistické reportáže z okolia Žiliny a Ružomberka.