Úspešná rozlúčka s prípravou

Ružomberčania zvládli generálku na Niké ligu. Foto: Rudolf Maškurica
Futbalisti MFK Ružomberok vyhrali v sobotu 22. júla v šiestom stretnutí v rámci letnej prípravy nad FC Zorya Luhansk 2:1.

Zverenci Petra Tomka odohrali pred posledným duelom v príprave päť súbojov, pričom si v nich pripísali tri výhry a dve prehry. Postupne Liptáci zdolali Kroměříž (3:1), FC Košice (3:2) a FK Pohronie (2:1).

V ostatných dvoch vystúpeniach ale „oranžoví“ ťahali za kratší koniec. Najskôr neuspeli s českým tímom MFK Karviná po výsledku 0:1. Vzápätí rovnakým výsledkom podľahli aj poľskému mužstvu MKS Cracovia Krakow.

záverečnom prípravnom zápase čakal Liptákov náročný protivník, keď sa postavili do cesty bronzovému mužstvu najvyššej ukrajinskej ligy.

Skóre otvoril najstarší hráč

Na lavičke Ružomberka sa nachádzali aj jeho dve nové akvizície, ktoré angažoval v priebehu tohto týždňa – stredopoliar Marián Chobot a defenzívny záložník Samuel Lavrinčík.

Úvodný polčas priniesol jediný gól, o ktorý sa postarali Liptáci. V 32. minúte otvoril skóre stretnutia 37-ročný obranca Ján Maslo1:0. „Oranžoví“ tak odchádzali do kabín s jednogólovým vedením.

Víťazná generálka

Druhé dejstvo začal lepšie ukrajinský celok. Ten po hodine hry vyrovnal stav po zásahu Danyila Alefirenka1:1. Napokon však boli po záverečnom hvizde šťastnejší Ružomberčania. Tí v 84. minúte strhli víťazstvo na svoju stranu, keď sa presadila ich nová posila útočník David Jackuliak2:1.

MFK Ružomberok zdolalgenerálke na Niké ligu FC Zorya Luhansk 2:1. Zverenci Petra Tomka zaznamenali v príprave v šiestich zápasoch štyri výhrydve prehry.

O týždeň začína Niké liga

Liptákov po tomto súboji čaká už nový ročník najvyššej slovenskej súťaže. Ten štartuje v posledný júlový víkend (28. – 30. júl).

MFK Ružomberok odohrá úvodný duel novej sezóny Niké ligy na pôde MŠK Žilina. Keďže „šošoni“ postúpili v Európskej konferenčnej lige UEFA do druhého predkola, tak stretnutie pod Dubňom sa uskutoční o deň neskôr oproti plánovanému termínu, t. j. v nedeľu 30. júla o 18:00 hod.