Do Ružomberka prichádza bývalý mládežnícky reprezentant

Novou akvizíciou Ružomberka sa stal záložník Marián Chobot z ŠK Slovan Bratislava. Foto: MFK Ružomberok

Treťou posilou MFK Ružomberok je 23-ročný stredopoliar Marián Chobot.

Rodák z Topoľčian začínal s futbalom v TJ Zlatý Klas Urmince. Z nich následne zamieril do Topoľčian. V roku 2012 prestúpil do Nitry, pričom pod Zoborom strávil deväť rokov. Debut vo Fortuna lige absolvoval v ročníku 2018/19, v ktorej odohral 22 zápasov a zaznamenal 2 góly. Počas troch sezón v Nitre si celkovo pripísal 71 ligových duelov, v ktorých strelil 6 gólov a do štatistík pridal aj 4 asistencie.

V sezóne 2021/22 zamieril do neďalekých Zlatých Moraviec, no jeho angažmán v tomto tíme bolo veľmi krátke. V drese ViOnu stihol nastúpiť len na 6 stretnutí, v ktorých zaznamenal jeden presný zásah. V septembri 2021 si v súboji s MFK Ružomberok vážne zranil koleno a na dlhé mesiace sa musel rozlúčiťfutbalom.

Skúsenosti s najcennejším dresom

Uplynulú sezónu strávil M. Chobotrezerve bratislavského Slovana, hrajúceho druhú ligu. V drese belasých nastúpil na 23 zápasov, v ktorých skóroval trikrát. Okrem toho má na svojom konte aj tri góly v Slovnaft Cupe počas pôsobenia pod Zoborom. Ešte ako mládežník odohral v Nitre 4 duely v rámci Ligy Majstrov do 19 rokov, pričom raz skóroval.

V minulosti si taktiež pripísal 19 vystúpení v reprezentačnom drese v rámci mládežníckych kategórií. Za slovenskú „devätnástku“ odohral počas kvalifikácie 5 zápasov. Za výber do 21 rokov nastúpil na 14 stretnutí, pričom jedenkrát skóroval a dva razy asistoval.

Celkovo odohral M. Chobot v najvyššej slovenskej súťaži 77 zápasov, v ktorých strelil 8 gólov a pripísal si aj 4 asistencie. Zmluvu v Ružomberku podpísal na dve sezóny, čo znamená, že pod Čebraťom bude pôsobiť do konca ročníka 2024/25.

Šiesta hráčska zmena

V aktuálnom prestupovom období MFK Ružomberok doposiaľ angažoval troch hráčov. Prvou posilou Liptákov bol 27-ročný obranca Juraj Kotula, ktorý podpísal dvojročný kontrakt. Druhou akvizíciou „Ruže“ sa stal 19-ročný útočník David Jackuliak, ktorý prišiel z MFK Dukla Banská Bystrica.

Opačným smerom putoval útočník Marko Kelemen, ktorý z MFK Ružomberok zamieril na ročné hosťovanie do maďarského druholigového tímu Szombathelyi Haladás. K našim južným susedom odišiel na ročné hosťovanie aj skúsený obranca Alexander Mojžiš, ktorý sa stal posilou maďarského mužstva VSC Debrecín. Ďalším hráčom, ktorý sa vydal na ročné hosťovanie, sa stal obranca Matej Madleňák. Skúsený hráč strávi najbližšiu sezónu v českom klube FC Baník Ostrava.

Príprava vrcholí, liga sa blíži

Futbalisti MFK Ružomberok tento víkend zavŕšia prípravu na nadchádzajúci ročník. Najbližší súboj odohrajú „Tomkovci“ v sobotu 22. júla o 15:00 hod. proti ukrajinskému tímu FC Zorya Luhansk.

Následne už príde na rad nový ročník najvyššej slovenskej súťaže, ktorý štartuje v posledný júlový víkend (28. – 30. júl). MFK Ružomberok odohrá úvodný duel novej sezóny Niké ligy na pôde MŠK Žilina. Keďže „šošoni“ postúpili Európskej konferenčnej lige UEFA do druhého predkola, tak zápas pod Dubňom sa uskutoční v novom termíne, t. j. v nedeľu 30. júla.

Som študentom žurnalistiky na Katolíckej univerzite v Ružomberku. Najradšej sa zaujímam o šport, fotografovanie prírody a dianie v Ružomberku.