Ružomberok pokračuje v posilňovaní. Prichádza hráč z konkurencie

Samuel Lavrinčík, ktorý naposledy pôsobil v AS Trenčín, podpísal kontrakt na dve sezóny. Foto: MFK Ružomberok

Novou akvizíciou MFK Ružomberok je 22-ročný záložník Samuel Lavrinčík.

Rodák z hlavného mesta začínal s futbalom v Petržalke. V roku 2015 zamieril S. Lavrinčík do ŠK Slovan Bratislava. V belasom drese pobudol do konca roka 2020, pričom nastupoval v jeho rezerve, ktorá hrá druhú ligu. Ešte pred tým však pôsobilmládežníckych výberoch, pričom v sezóne 2019/20 si pripísal 4 vystúpenia v Lige Majstrov do 19 rokov.

V januári 2021 prestúpil S. Lavrinčík do AS Trenčín. Už v prvej sezóne na Sihoti si pripísal 10 štartov. V nasledujúcom ročníku sa stal stabilnou súčasťou Trenčína, keď v jeho drese nastúpil na 27 zápasov, s bilanciou 2 góly3 asistencie. V ostatnej sezóne si pripísal 23 duelovjednu gólovú prihrávku. Celkovo odohral v drese Trenčína v rámci najvyššej súťaže 60 stretnutí, pričom v nich zaznamenal 2 góly4 asistencie. Okrem toho sa v uplynulom ročníku strelecky presadilSlovnaft Cupe.

S. Lavrinčík, ktorý nedávno oslávil 22. narodeniny, má na svojom konte aj niekoľko zápasov v mládežníckych reprezentačných výberoch. Postupne si prešiel jednotlivými kategóriami, pričom za slovenskú „dvadsaťjednotku“ zaznamenal v kvalifikácií 5 vystúpení, ktoré „okorenil“ aj asistenciou. ZmluvuRužomberku podpísal do konca ročníka 2024/25.

Siedma hráčska zmena

V aktuálnom prestupovom období MFK Ružomberok angažoval štyroch hráčov. Prvou posilou Liptákov sa stal 27-ročný obranca Juraj Kotula, ktorý podpísal dvojročný kontrakt. Druhou akvizíciou „Ruže“ bol 19-ročný útočník David Jackuliak, ktorý prišiel z MFK Dukla Banská Bystrica. Vo štvrtok (20. júla) oznámili Ružomberčania príchod tretej posily, ktorou sa stal 23-ročný stredopoliar Marián Chobot.

Opačným smerom putoval útočník Marko Kelemen, ktorý z MFK Ružomberok zamieril na ročné hosťovanie do maďarského druholigového tímu Szombathelyi Haladás. K našim južným susedom odišiel na ročné hosťovanie aj skúsený obranca Alexander Mojžiš, ktorý sa stal posilou maďarského mužstva VSC Debrecín. Ďalším hráčom, ktorý sa vydal na ročné hosťovanie, sa stal obranca Matej Madleňák. Skúsený hráč strávi najbližšiu sezónu v českom klube FC Baník Ostrava.

Zmena termínu úvodného kola

Futbalisti MFK Ružomberok už dnes (22. júla) zavŕšia prípravu na nadchádzajúci ročník, keď o 15:00 hod. nastúpia proti ukrajinskému tímu FC Zorya Luhansk. Následne už príde na rad nový ročník najvyššej slovenskej súťaže, ktorý štartuje v posledný júlový víkend (28. – 30. júl).

MFK Ružomberok odohrá úvodný duel novej sezóny Niké ligy na pôde MŠK Žilina. Keďže „šošoni“ postúpili Európskej konferenčnej lige UEFA do druhého predkola, tak zápas pod Dubňom sa uskutoční o deň neskôr oproti plánovanému termínu, t. j. v nedeľu 30. júla o 18:00 h.

Som študentom žurnalistiky na Katolíckej univerzite v Ružomberku. Najradšej sa zaujímam o šport, fotografovanie prírody a dianie v Ružomberku.