Úspešný začiatok prípravy

Ružomberskí futbalisti zvládli úvodný prípravný duel. Foto: Rudolf Maškurica
Futbalisti MFK Ružomberok odohrali v sobotu 13. januára úvodný prípravný súboj.

Hráči spod Čebraťa majú za sebou prvú zápasovú previerku počas zimnej prípravy. Do cesty sa im postavil účastník druhej najvyššej súťaže – FK Pohronie. S týmto súperom sa Liptáci stretli aj v osemfinále Slovnaft Cupu, keď ho na konci novembra zdolali 2:0. Okrem toho si s týmto mužstvom zmerali sily aj počas letnej prípravy, pričom triumfovali 2:1.

Aj do tretice sa z víťazstva tešili zverenci Ondřeja Smetanu. V základnej zostave Ružomberka nastúpil aj 19-ročný český záložník Adam Zapletal, ktorý je pod Čebraťom na skúške z Dukly Praha.

Oba góly strelili na začiatku polčasov

Ružomberčania sa ujali vedenia už v 5. minúte, keď sa presadil Marián Chobot1:0. Do polčasu sa už skóre nezmenilo a tak „Ruža“ vyhrávala po úvodnej 45-minútovke najtesnejším rozdielom.

Krátko po zmene strán pridali oranžoví druhý gól, keď ich náskok zvýšil Dávid Jackuliak2:0. Horehronci sa už zmohli len na skorigovanie, keď na konečných 2:1 upravil odchovanec Ružomberka Jakub Jokel. Liptáci po výhre 2:1 zaznamenali úspešný vstup do zimnej prípravy.

Najbližší prípravný duel odohrajú ružomberskí futbalisti v sobotu 20. januára o 13:00 h, keď na svojom trávniku privítajú poľský druholigový tím Zaglebie Sosnowec.

Prípravný zápas:

MFK Ružomberok – FK Pohronie Žiar nad Hronom/Dolná Ždaňa 2:1 (1:0)

Góly: 5. Chobot, 54. Jackuliak – 74. Jokel. Rozhodovali: Varga – Matej, Valíček.

MFK Ružomberok: Prvý polčas: Ťapaj – Úradník, Malý, Mrva, Gabriel, Selecký, Šefčík, Zapletal, Múdry, Chobot, Jackuliak.

MFK Ružomberok: Druhý polčas: Sokol – Luterán, Mrva, Malý, Marek, Tučný, Švehla, Zsigmund, Zapletal (62. Lavrinčík), Hladík, Jackuliak (62. Chrien).

FK Pohronie: Jurička – Jatta, Kupčík, Tatár, Laktionov, Lupták, Jokel, Šikula, Pekár, Mazan, Mašlej.