Úspešný záver nadstavby. Liptáčky splnili úlohu favorita a z juhu Slovenska si odviezli výhru

Ružomberčanky zvíťazili v Šamoríne takmer o 40 bodov. Foto: Rudolf Maškurica
Basketbalistky MBK Ružomberok odohrali v sobotu 16. marca stretnutie 6. kola nadstavbovej časti Niké extraligy žien.

V poslednom súboji nadstavby nastúpili zverenkyne Juraja Suju na palubovke Šamorína. Liptáčkam v zápase chýbala okrem dlhodobej zranenej Andrey Andělovej aj Lucia HadačováKamila Jarošová. Napriek tomu však bol tím spod Čebraťa favoritom duelu a túto povinnosť aj splnil.

V oranžovom drese dostali výdatnú zápasovú minutáž hráčky z lavičky. „Ruža“ mala pomalý vstup do stretnutia, keď po úvodnej časti hry vyhrávala len o šesť bodov – 12:6. Šamorínčanky držali krok s favoritom do polovice druhej periódy, keď prehrávali o osem bodov – 10:18. Zostávajúci úsek hry ale ovládli Liptáčky famóznym spôsobom, a to úsekom v pomere 18:1. Ružomberčanky vďaka tomu viedli po polčase 36:11 a o osude duelu bolo rozhodnuté.

V play-off vyzvú košické „anjelky“

Vstup do druhého polčasu patril domácemu Šamorínu, ktorý šiestimi bodmi v rade znížil skóre na 17:36 zo svojho pohľadu. Liptáčky zaznamenali prvé body po zmene strán až po šiestich minútach. Postupne sa však favorizované Ružomberčanky rozbehli a pred poslednou periódou vyhrávali už o 32 bodov – 54:22.

Záverečná štvrtina skončila rovnakým výsledkom v prospech „Ruže“ ako prvá časť hry (12:6). Družstvo Juraja Suju napokon triumfovalo nad Šamorínom 66:28 a v nadstavbovej skupine o titul obsadilo 3. miesto.

Už budúci týždeň začína vyraďovacia časť ženskej Extraligy. Ružomberské basketbalistky vyzvú vo štvrťfinále, hranom na dve víťazné stretnutia, košické Young Angels. Prvý štvrťfinálový súboj je na programe v stredu 20. marca o 17:00 h v Koniarni. Odveta sa uskutoční cez víkend na východe Slovenska.

Niké extraliga ženy – 6. kolo (nadstavba):

ŠBK Šamorín – MBK Ružomberok 28:66 (11:36)

ŠBK Šamorín: Bábiková 9, Vargová a Lüttmerdingová po 8, Vondrysková 2, Ošťádalová 1.

MBK Ružomberok: Jackovecová 13, Ďuratná 10, Buknová 9, Havranová 8, Štefančová 7, Kaljužná 6, Urbanová 5, Mikovčáková a Oravcová po 3, Michaličková 2.

Trojky: 6-1. Diváci: 73. Úspešnosť streľby: 21 % – 44 %.TH: 11/7 – 23/16. Rozhodovali: Turčin, Stopka, Kubík. Štvrtiny: 6:12, 5:24, 11:18, 6:12.