V centre sociálnych služieb Likava prebehla rekonštrukcia priestorov

Rekonštrukcia priestorov trvala šesť mesiacov. Zdroj: TS ŽSK
V CSS Likava sa uskutočnili počas uplynulých mesiacov stavebné úpravy priestorov práčovne za viac ako 300 000 eur.

Zariadenie CSS Likava v Likavke, ktoré je v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK), patrí k najväčším poskytovateľom sociálnej služby v rámci kraja. V tomto roku uplynulo 60 rokov od jeho vzniku. Centrum sociálnych služieb poskytuje pobytové sociálne služby dospelým osobám na riešenie nepriaznivej sociálnej situácie z dôvodu ťažkého zdravotného postihnutia, nepriaznivého zdravotného stavu alebo z dôvodu dovŕšenia dôchodkového veku. Celková kapacita zariadenia je 245 miest.

Stavebné úpravy v zariadení prebiehali od apríla do septembra tohto roka na I. NP v bloku C. Pred rekonštrukciou sa tu nachádzali skladovacie priestory, práčovňa, sklady prádla, WC, výlevka a zázemie pre zamestnancov. Stavebné úpravy priestorov práčovne  zahŕňali demontáže dverí, výmena interiérových rozvodov elektroinštalácie, vodovodu, vykurovania, splaškovej kanalizácie. Realizovali sa demontáže  pôvodných podláh, priečok, obkladov, svietidiel, doplnkových predmetov. Zmenila sa dispozícia priestorov, pribudla nová kuchynská linka, nové výplňové konštrukcie, nové drevené dvere a repasované boli všetky omietky.

Projekt novej elektroinštalácie riešil úpravu rozvádzačov, osvetlenia, zásuvkovú inštaláciu a napojenie technologických spotrebičov. Realizovali sa tiež nové podlahy, obklady, ústredné kúrenie, nové stropné konštrukcie aj odvetranie priestorov prostredníctvom vzduchotechniky,“ uviedol Peter Mrvečka, riaditeľ odboru investícií.

Rekonštrukcia v hodnote 337 769 eur s DPH bola financovaná zo zdrojov ŽSK. Oblasť sociálnej starostlivosti patrí dlhodobo medzi naše priority. Našim zámerom je systematicky zlepšovať podmienky pre pracovníkov v sociálnych službách, vytvárať pre nich kvalitné a bezpečné priestory a pomáhať im v rozvíjaní ich schopností. Každoročne ide na poskytovanie sociálnych služieb v kraji vysoká čiastka, tento rok je to viac ako 42 mil. eur,“ povedala Erika Jurinová, predsedníčka ŽSK.

Zdroj: Tlačová správa Žilinského samosprávneho kraja

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.