V Kúpeľoch Lúčky otvorili kultúrne leto

Kultúrne leto slávnostne otvorili vo štvrtok 30. júna v Kúpeľoch Lúčky. Súčasťou programu bolo otvorenie pódia na kultúrne podujatia pri kúpeľnom dome Choč.

Kultúrne leto slávnostne otvorili posledný júnový deň v Kúpeľoch Lúčky Po príhovore riaditeľky Kúpeľov Silvie Zacharovej posvätil minerálnu  vodu z liečivých prameňov miestny správca farnosti Peter Petrek. Následne hudobník Ondrej Kandráč odomkol tamojšiu fontánu, za účasti kúpeľných rozprávkových maskotov Maťka a Kubka.

Súčasťou programu bolo otvorenie pódia na kultúrne podujatia, nad ktorým má zanedlho pribudnúť aj prístrešok, pri kúpeľnom dome Choč. Divákom sa predstavili folklórna skupina Lúčanskí hudci, žiačky tanečného odboru Letná lúkaStep by step zo ZUŠ Jánoš v Ružomberku.

Hlavným hosťom štvrtkového popoludnia  bol bezpochyby Ondrej Kandráč, ktorý zabával verejnosť spevom i hrou na husle. V Kúpeľoch Lúčky je častým hosťom. Počas koncertu vystúpil aj so svojimi deťmi Ondrejom a Emou. K dobrej nálade prispelo aj pekné, slnečné počasie.

Kultúrne leto v kúpeľoch bude pokračovať vystúpením dua Dream Melody (2. 7.), husľovým koncertom Lada violin (7. 7.) v programe sa predstavia aj Lúčanskí hudci (8. 7.), tiež dychová hudba Lúžňanka (9. 7.). Na svoje si prídu aj priaznivci divadla (14. a 16. 7.) i milovníci saxafónu.

Foto č. 1. Minerálnu vodu z kúpeľných prameňov posvätil správca farnosti Lúčky Peter Petrek. Foto: Lívia Dvorská

Foto č. 2. Hlavným účinkujúcim bol Ondrej Kandráč. Foto: Lívia Dvorská

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

Vyštudovala som publicistiku a masmediálnu komunikáciu. Vyše dvadsať rokov pôsobím v médiách ako redaktorka a manažérka marketingu. V poslednom období pomáham klientom zviditeľniť sa v online svete, cez digitálny marketing. Najviac je pre mňa moja rodina. Vychutnám si chvíle pri dobrej a voňavej káve či knihe. Snažím sa čo najviac hýbať, mám rada bicyklovanie, turistiku a beh na lyžiach.