V Liptove opravujú diaľničný most Vlachy

Most Vlachy na liptovskom úseku diaľnice D1 medzi Ivachnovou a Liptovským Mikulášom opravujú. Vodičov čakajú obmedzenia dopravy až do konca októbra. Foto: Miroslav Parobek
Obmedzenia na liptovskom úseku diaľnice D1 medzi Ivachnovou a Liptovským Mikulášom potrvajú až do konca októbra.

Vodičov prechádzajúcich po diaľnici D1 v blízkosti liptovskej obce Vlachy medzi Ivachnovou (okres Ružomberok) a Liptovským Mikulášom čakajú počas nasledujúcich troch mesiacov dopravné obmedzenia spojené s opravou diaľničného mosta.

„Upozorňujeme širokú verejnosť na čiastočnú uzávierku diaľnice D1 v katastrálnom území obce Vlachy v okrese Liptovský Mikuláš, v úseku mosta evidenčné číslo D1-206 nad cestou č. III/2325, Vlachy,“ uviedla Polícia SR Žilinského kraja v príspevku na sociálnej sieti.

S prácami na moste sa začali už v sobotu 22. júla o 18. hodine a potrvajú až do piatka 27. októbra 2023. Ako spresňuje krajská policajná hovorkyňa, oprava bude realizovaná v troch etapách. V prvej časti bude doprava vedená v pomalých jazdných pruhoch oboch jazdných pásov, neskôr obojsmerne v pravom jazdnom páse a následne obojsmerne v ľavom jazdnom páse.

„Žiadame všetkých účastníkov cestnej premávky o zvýšenú pozornosť v tomto úseku, trpezlivosť, ohľaduplnosť a dôsledné rešpektovanie prenosného dopravného značenia,“ doplnila krajská polícia na záver.

Zdroj: Polícia SR – Žilinský kraj

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.