V Liptovskej Osade sa prevrátil autobus

Foto: FB/Patrik Zipo Vrbensky, Ako sú na tom Horské prechody
Na mieste aktuálne zasahujú hasiči z Ružomberka aj Banskej Bystrice. Hlásia zranenie.

AKTUALIZOVANÉ 19. januára o 10:35. V stredu 18. januára vo večerných hodinách došlo k havárii autobusu v katastri obce Liptovská Osada. Podľa doterajších zistení sa mal diaľkový autobus v smere od Liptovskej Osady na Donovaly prevrátiť do priekopy vedľa vozovky.

,,Na základe doteraz vykonaného objasňovania bolo zistené, že 35-ročný vodič viedol osobné motorové vozidlo Dacia v smere od obce Liptovská Osada na Donovaly. Následne mu do jazdnej dráhy náhle vbehla lesná zver, začal brzdiť, následkom čoho dostal s vozidlom šmyk a zostal stáť v strede cesty,” uviedla krajská policajná hovorkyňa Gabriela Kremeňová.

Podľa nej sa 43-ročný vodič za ním jazdiaceho autobusu snažil vyhnúť zrážke s osobným motorovým vozidlom Dacia, preto začal brzdiť, zastavil autobus na krajnici a následne sa s ním prevrátil do priekopy vedľa cesty.

Na miesto ihneď vyslali všetky záchranné zložky, vrátane desiatich príslušníkov Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) z Ružomberka a Banskej Bystrice so štyrmi kusmi techniky.

Zranilo sa päť osôb

Podľa Michala Kypusa z Krajského riaditeľstva HaZZ v Žiline sa v autobuse, okrem vodiča, viezlo 38 cestujúcich. Na mieste sa zranilo päť pasažiarov autobusu. Tri osoby previezli do ružomberskej nemocnice na ošetrenie. ,,Na miesto bol privolaný evakuačný autobus zo Záchrannej brigády HaZZ v Žiline, v ktorom bolo poskytnuté dočasné útočisko pre účastníkov dopravnej nehody do času príchody náhradného autobusu prepravcu,“ informoval Kypus.

,,Vodiči sa po dopravnej nehode podrobili dychovej skúške s negatívnym výsledkom. Ďalšie okolnosti a príčiny vzniku dopravnej nehody sú predmetom prebiehajúceho objasňovania,” dodala na záver Kremeňová.

Foto: KR PZ Žilina

Zdroj: KR HaZZ Žilina

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydáva aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádza v tlačenej podobe. Ponúka čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova.