V Liskovej pokračuje tradícia lampiónových sprievodov

Pre detí pripravili organizátori rôzne súťaže, hudobnú produkciu aj sladkú odmenu. Foto: archív MS SČK Lisková
Tradičný lampiónový sprievod v obci Lisková usporiadali vo štvrtok 10. novembra po dvojročnej prestávke.

Tradičný lampiónový sprievod sa konal vo štvrtok 10. novembra po dvojročnej prestávke spôsobenej pandémiou ochorenia covid-19 v obci Lisková. Na podujatie, ktoré zorganizoval tamojší miestny spolok (MS) Slovenského Červeného kríža, prišla bezmála stovka účastníkov.

S rozsvietenými lampiónmi prešli od kultúrneho domu cez niekoľko ulíc až k základnej škole. „Niektorí účastníci si svoje lampióny vyrobili. O to viac sme si to vážili a odmenili sme ich,“ povedala predsedníčka MS SČK v Liskovej Emília Omastová.

Pre takmer 70 detí pripravili organizátori sladkú odmenu. Po ukončení sprievodu na nich čakali aj súťaže a hudobná produkcia. „V príjemnej atmosfére, ktorá tento sprievod tradične sprevádza, nám nevadila ani zima, ktorá sa už začína hlásiť. Veríme, že v tejto milej tradícii budeme pokračovať aj v ďalšom roku, dodala  Omastová.

Fotogaléria

Foto: archív MS SČK Lisková

 

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

Vyštudovala som publicistiku a masmediálnu komunikáciu. Vyše dvadsať rokov pôsobím v médiách ako redaktorka a manažérka marketingu. V poslednom období pomáham klientom zviditeľniť sa v online svete, cez digitálny marketing. Najviac je pre mňa moja rodina. Vychutnám si chvíle pri dobrej a voňavej káve či knihe. Snažím sa čo najviac hýbať, mám rada bicyklovanie, turistiku a beh na lyžiach.