V Stankovanoch odhalili a požehnali pamätnú tabuľu biskupovi Vojtaššákovi

Na Prvú adventnú nedeľu sa vo farnosti Stankovany uskutočnilo slávnostné odhalenie a požehnanie pamätnej tabule biskupovi Jánovi Vojtaššákovi.

Slávnostné odhalenie a požehnanie vykonal Peter Staroštík, farár-dekan farnosti Banská Bystrica-Katedrála, spolu s iniciátorom myšlienky umiestnenia pamätnej tabule doc. Stanislavom Kučerom.

Po odhalení a požehnaní nasledovala svätá omša vo farskom kostole. V homílii celebrant vychádzal z nedeľného evanjelia, ktoré vyzývalo k bdelosti pri očakávaní pána domu v každej časovej etape dňa, pričom poukázal veriacim na príklad bdelosti Božieho sluhu biskupa Vojtaššáka v jeho etapách života.

 
 

RK Magazín je už tri roky súčasťou ružomberských médií a stále pokračuje vo víziách svojich zakladateľov. Našim cieľom je robiť kvalitnú lokálnu žurnalistiku. Aby sme mohli naďalej slobodne tvoriť, potrebujeme aj vašu podporu.

 
 

Pred záverečným požehnaním sa krátko prihovoril aj doc. Kučera, pričom poďakoval Bohu, že tak malému Slovensku dal tak veľkého syna a spomenul, že jeho rodičia ho učili milovať jeho skutky.

Miestny správca farnosti Miloš Labaš na záver vyjadril svoju vďaku všetkým, ktorí sa pričinili o zrealizovanie tohto diela a celej slávnosti.

Zdroj – TKKBS

Titulná fotografia – Požehnávanie pamätnej tabule. Foto – Michal Pasztor