V Stankovanoch odhalili a požehnali pamätnú tabuľu biskupovi Vojtaššákovi

Na Prvú adventnú nedeľu sa vo farnosti Stankovany uskutočnilo slávnostné odhalenie a požehnanie pamätnej tabule biskupovi Jánovi Vojtaššákovi.

Slávnostné odhalenie a požehnanie vykonal Peter Staroštík, farár-dekan farnosti Banská Bystrica-Katedrála, spolu s iniciátorom myšlienky umiestnenia pamätnej tabule doc. Stanislavom Kučerom.

Po odhalení a požehnaní nasledovala svätá omša vo farskom kostole. V homílii celebrant vychádzal z nedeľného evanjelia, ktoré vyzývalo k bdelosti pri očakávaní pána domu v každej časovej etape dňa, pričom poukázal veriacim na príklad bdelosti Božieho sluhu biskupa Vojtaššáka v jeho etapách života.

Pred záverečným požehnaním sa krátko prihovoril aj doc. Kučera, pričom poďakoval Bohu, že tak malému Slovensku dal tak veľkého syna a spomenul, že jeho rodičia ho učili milovať jeho skutky.

Miestny správca farnosti Miloš Labaš na záver vyjadril svoju vďaku všetkým, ktorí sa pričinili o zrealizovanie tohto diela a celej slávnosti.

Zdroj – TKKBS

Titulná fotografia – Požehnávanie pamätnej tabule. Foto – Michal Pasztor

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.