Veľký zápas v Bešeňovej

Bešeňová privíta na svojom štadióne účastníka III. ligy. Foto: OŠK Bešeňová/Facebook

Futbalisti OŠK Bešeňová odohrajú v stredu 30. augusta o 17:00 h stretnutie 2. kola Slovnaft Cupu proti Starej Ľubovni.

Bešeňová začala púť v národnom pohári v liptovskom derby proti Likavke, ktorú zdolala 1:0. Na druhej strane, Stará Ľubovňa triumfovala v úvodnom kole v Tvrdošíne 5:1.

Ambiciózny tím z východu

Futbalisti Stará Ľubovňa Redfox Football Club obsadili v uplynulom ročníku 4. najvyššej súťaže 1. miesto, vďaka čomu postúpili do III. ligy. Mužstvo zo severovýchodu Slovenska ovládlo tamojšiu súťaž s jednobodovým náskokom pred MŠK Spišské Podhradie.

Stará Ľubovňa otvorila novú sezónu v pozícii nováčika úspešne, keď úvodné dve ligové stretnutia vyhrala. V treťom kole si ale pripísala prvú prehru, keď nestačila na Sninu, ktorej podľahla vysoko 0:4. V ostatnom stretnutí si ale východniari napravili chuť, keď zdolali Rimavskú Sobotu, ktorá je farmou MFK Ružomberok, po góle z nadstaveného času 3:2.

Stará Ľubovňa dokráčala v ostatnej edícii Slovenského pohára až do 3. kola. V úvodnom kole zdolala Torysu 2:0. V ďalšom kole zase triumfovala nad FK Šarišské Dravce 1:0. V 3. kole jej ale vystavil stopku Stropkov, ktorý ju porazil 5:1. Dres účastníka III. ligy si aktuálne oblieka aj Filip Serečin, ktorý v minulosti pôsobil v MFK Ružomberok.

Ružomberská stopa v Bešeňovej

Futbalisti OŠK Bešeňová skončili v uplynulej sezóne IV. ligy na 5. priečke, so ziskom 46 bodov. Víťazom tamojšej súťaže sa stal MFK Zvolen. Mužstvo z Liptova nezačalo nový ligový ročník ideálne, keď v prvom kole prehralo so Sláviou Staškov 0:3.

V druhom ligovom vystúpení si ale „Bešeňovci“ napravili chuť a v domácom prostredí zdolali ŠK Javorník Makov 2:1. V ostatnom súboji ale Liptáci opätovne prehrali rozdielom triedy, tentokrát v Kováčovej. Bešeňová okúsila Slovnaft Cup aj v minulom ročníku, avšak skončila hneď v prvom kole, keď prehrala s favorizovanými Lipanmi 2:3.

„Termálna“ obec má vo svojom kádri niekoľko zvučných mien ako Štefan Zošák či Peter Maslo, ktorí v minulosti hrávali najvyššiu futbalovú súťaž vo farbách MFK Ružomberok. Ešte nedávno nosil dres Bešeňovej aj bývalý slovenský reprezentant Marek Sapara. Trénerom OŠK Bešeňová je Jozef Kapláň, ktorý pôsobí ako asistent Petra Tomka na lavičke „Ruže“.

Ružomberok ide ďalej, Teplania potrápili veľkého favorita

Podľa očakávania si postup do 3. kola Slovenského pohára vybojoval MFK Ružomberok, ktorý uplynulú stredu zdolal ŠK Dynamo Diviaky 4:0. V ďalšom kole Liptáci vyzvú TJ Sokol Zubrohlava.

V národnom pohári už nepokračujú futbalisti OŠK RENOP Liptovská Teplá. Tí v 2. kole privítali na vlastnom trávniku prvoligovú Žilinu. Teplania predviedli proti favoritovi fantastický výkon, no napokon mu podľahli tesne 1:2.