Víťazke recitačnej súťaže učaroval Dobroslav Chrobák

Pedagogička Anna Mišurová a jej žiačka Nikola Húsková, obe z literárno-dramatického odboru ZUŠ Ľudovíta Fullu, vyhrali svoje kategórie na celoslovenskej súťaži v prednese poézie a prózy Timravina Studnička.

Už po dvadsiaty tretíkrát sa 15. novembra 2019 otvorili dvere v Obradnej sieni v Lučenci, aby privítali recitátorov z celého Slovenska na celoštátnej súťaži Timravina Studnička, organizovanej na počesť významnej slovenskej spisovateľky Boženy Slančíkovej Timravy.

Recitátori vo svojich prednesoch hľadali a objavovali krásu umeleckého slova, a tým aj rodnej reči.

Timravina Studnička bola zážitkom krásy, interpretovaného umeleckého prednesu v ktorom odzneli diela viacerých slovenských autorov,” povedala umelecká vedúca literárno-dramatického odboru ZUŠ Ľudovíta Fullu a účastníčka súťaže Anna Mišurová.

Kategóriu dospelých Anna Mišurová aj vyhrala, keď siahla aj tento rok po autorovi ktorý jej učaroval – Dobroslavovi Chrobákovi.

Text Katarína je precítený príbeh ženy, ktorej nebolo dopriate porodiť vysnívaného syna,” hovorí Mišurová, ktorá s Dobroslavom Chrobákom uspela na tejto súťaži aj vlani.

A aby sa šťastie zdupľovalo, jej žiačka Nikola Húsková nezaostala za svojím pedagógom a získala 1. miesto za prednes Daniela Heviera Rozprávka o závislosti, v ktorom sa odvíja príbeh chlapca, ktorý padne až na dno. 

Titulná fotografia- Anna Mišurová (vľavo) a Nikola Húsková (vpravo) s diplomami za víťazstvo v recitačnej súťaži. Zdroj – Anna Mišurová.

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydáva aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádza v tlačenej podobe. Ponúka čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova.