Vo vojenskej nemocnici vypukol požiar, začali s evakuáciou pacientov

Aktualizované 15:40. Príčinou požiaru bol podľa predbežných zistení elektrický skrat. Doposiaľ sa nik z pacientov ani personálu nemocnice nezranil. 

V nedeľu krátko pred pol ôsmej ráno vypukol vo vojenskej nemocnici požiar. Horieť začalo v podkroví chirurgického pavilónu.

Požiar v ÚVN zdokumentovali aj viacerí obyvatelia Ružomberka. Priniesli prvé zábery horiacej strechy.

Požiar pravdepodobne spôsobil skrat 

„Podľa doterajších zistení bol príčinou elektrický skrat. Požiar bol lokalizovaný a uhasený, avšak približne po dvoch hodinách došlo znovu k vznieteniu,“ uviedla hovorkyňa ministerstva obrany Martina Kovaľ Kakaščíková.

Hasičov tak k vojenskej nemocnici privolali opäť. Požiar sa z podkrovia rozšíril už aj na strechu chirurgie.

Na mieste zasahovali takmer tri desiatky profesionálnych a dobrovoľných hasičov. Z Ružomberka, Liptovského Mikuláša, Martina, Dolného Kubína i Žiliny. Na pomoc prišla aj Záchranná brigáda zo Žiliny a členovia DHZ z Likavky, Liskovej, Martinčeka a Černovej.

Požiar strechy sa im podarilo krátko po 14-tej hodine lokalizovať. „Hasiči naďalej vykonávajú likvidačné práce, vyhľadávajú skryté ohniská a rozoberajú strešnú konštrukciu,“ informovalo Prezídium Hasičského a záchranného zboru.

Pri požiari v ÚVN zasahovali hasiči dvakrát. Po rannom uhasení sa požiar vznietil opäť, okrem podkrovia zachvátil už aj strechu. Foto: Viktor Mydlo

Časť pacientov evakuovali, všetci sú v poriadku 

Vojenská nemocnica zároveň začala s evakuáciou pacientov. Postupovala podľa evakuačného plánu, časť pacientov previezli do inej časti nemocnice, časť do zdravotníckych zariadení v okolí.

Pri požiari sa dosiaľ nik nezranil. „Nikto z pacientov ani personálu nebol ohrozený na živote, všetci sú v poriadku,“ ubezpečila hovorkyňa obrany.

Pre rozsiahly požiar nemocnica pozastavuje časť operácií plánovaných na pondelok a utorok. V tomto článku si môžeme prečítať, ktorých oddelení sa toto rozhodnutie týka.

Z nemocnice evakuovali približne 70 pacientov. Pri ich prevoze pomáhala aj polícia. Foto: Viktor Mydlo

Pri prevážaní pacientov do bezpečia pomáhali aj policajti. Podľa ich vyjadrení evakuovali z nemocnice približne 70 pacientov. „Aktuálne zabezpečujeme miesto udalosti a dohliadame na verejný poriadok,” uvádza polícia na svojom oficiálnom účte na sociálnej sieti.

Požiar vo vojenskej nemocnici si vyžiadal výjazd viacerých hasičských jednotiek. Z Ružomberka, Žiliny i Martina. Foto: Viktor Mydlo
Okrem plameňov bolo v mieste požiaru badať hustý dym. Foto: Viktor Mydlo

Záznam požiaru v ÚVN. Autor: Matej Dvorský. 

Titulná fotografia: záber zo zásahu hasičov pri horiacej streche pavilónu vojenskej nemocnice. Autor: Viktor Mydlo 

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydáva aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádza v tlačenej podobe. Ponúka čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova.