Vodič narazil do pouličnej lampy, nafúkal takmer štyri promile alkoholu

Zdroj: Facebook/Polícia SR - Žilinský kraj 
Muža po dychovej skúške obmedzili na osobnej slobode a obvinili ho z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. 

Minulý týždeň na križovatke v Ružomberku na ceste I/18 došlo k dopravnej nehode, pri ktorej vodič osobného motorového vozidla značky BMW narazil do pouličnej lampy a zábradlia. Išlo o nekoordinovanú jazdu pod vplyvom alkoholu.

,,Vodič sa podrobil dychovej skúške s pozitívnym výsledkom 3,75 promile alkoholu vo vydychovanom vzduchu,” uviedli krajskí policajti v príspevku na sociálnej sieti s tým, že 43-ročného muža obmedzili na osobnej slobode a obvinili ho z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Vec vyriešili v super rýchlom konaní.

Polícia zároveň apeluje na vodičov, aby jazdou pod vplyvom alkoholu neohrozovali svoj život a životy ostatných účastníkov cestnej premávky. Dodáva, že kombinácia alkoholu a šoférovania nikdy nie je správne riešenie. ,,Každý účastník cestnej premávky môže svojím zodpovedným prístupom prispieť k väčšej bezpečnosti na našich cestách,” zdôraznili z polície na záver.

Zdroj: Facebook/Polícia SR – Žilinský kraj

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.