Vodič s takmer dvomi promile narazil do stromu medzi Liskovou a Turíkom

Zdroj: KRPZ Žilina
Ďalší opitý šofér, ktorý havaroval. Polícia opakovane registruje vodičov pod vplyvom alkoholu.

Polícia na cestách v Žilinskom kraji opakovane eviduje vodičov jazdiacich pod vplyvom alkoholu. Policajné hliadky sa preto pri výkone dohľadu nad bezpečnosťou a plynulosťou cestnej premávky naďalej zameriavajú na vykonávanie dychových skúšok u kontrolovaných vodičov.

Okrem opitých šoférov v Čadci a Orave, krajská polícia uplynulý týždeň riešila aj šoféra v okrese Ružomberok, ktorý v stredu 29. novembra krátko pred 20:00 hod. viedol osobné motorové vozidlo na ceste III/2213 v smere od obce Lisková do obce Turík.

Podľa krajskej policajnej hovorkyne Gabriely Kremeňovej vodič prešiel s vozidlom pri prejazde ľavotočivou zákrutou mimo vozovku vpravo, kde prednou časťou narazil do stromu.

,,Po dopravnej nehode sa podrobil dychovej skúške s výsledkom 0,79 mg/l, čo je v prepočte 1,65 promile alkoholu vo vydychovanom vzduchu,“ uviedla krajská policajná hovorkyňa.

Po dopravnej nehode vodiča previezli do nemocnice na ošetrenie. Muž čelí obvineniu z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky.

Vodič narazil do pouličnej lampy, nafúkal takmer štyri promile alkoholu

Zdroj: KRPZ Žilina

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.