Vodiči pozor, semafory pri vojenskej nemocnici a benzínke Shell nefungujú

Dopravu na dotknutých úsekoch riadi polícia. Vodičom smerujúcim z Rybárpoľa a Hrabovskej cesty odporúčajú alternatívne trasy cez Hrboltovú a Polík. 

Semafory pri vojenskej nemocnici a čerpacej stanici Shell pri Katolíckej univerzite sú už od piatka mimo prevádzky. Dôvodom je podľa radnice porucha káblového systému.

„Môže za to zničené hlavné káblové vedenie,“ uvádza mesto na svojom facebookovom profile s tým, že dnes bude na križovatke prebiehať diagnostika problému.

Dopravu budú riadiť v rannej a popoludňajšej špičke policajné hliadky. Odstránenie poruchy predpokladá radnica do stredy.

Najmä na križovatke pri Katolíckej univerzite je situácia neprehľadná a tvoria sa kolóny. „Vodiči, ktorí cesty križujú z strany Hrabovskej cesty a zo strany Rybárpoľa sa dostávajú do veľmi nebezpečnej situácie,“ upozorňuje mesto.

Vodičom smerujúcim z Hrabovskej cesty odporúčajú zvoliť alternatívnu trasu cez Polík, vodičom z Rybárpoľa smer Hrboltová a Likavka.

Viacerí obyvatelia v komentároch pod príspevkom mesta uviedli, že na nefungujúce semafory narazili aj na križovatke na Dolný Kubín a pri Lidli.

Titulná fotografia: Semafory na Považskej. Zdroj: redakcia

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

Som študentkou žurnalistiky na Katolíckej univerzite v Ružomberku. Po stáži v sekcii zahraničného spravodajstva denníka SME ma viac zaujíma domáce dianie, aj v regióne, ktorý mi je už štvrtý rok prechodným domovom.