Všetky oddelenia vo vojenskej nemocnici sú plne funkčné

V súvislosti s hromadnými výpoveďami lekárov v zdravotníckych zariadeniach na Slovensku sme oslovili Ústrednú vojenskú nemocnicu SNP – FN Ružomberok (ÚVN).

Na otázku RK Magazínu, koľko lekárov podalo výpovede a či nie je ohrozená prevádzka jednotlivých oddelení a poskytovanie zdravotnej starostlivosti, nám poskytla stanovisko hovorkyňa nemocnice Petra Dišková.

„Vedenie Ústrednej vojenskej nemocnice v Ružomberku intenzívne komunikuje so zdravotníckym personálom a robí adekvátne opatrenia tak, aby sa predišlo odchodovosti. V súčasnosti sú všetky oddelenia z hľadiska personálu plne funkčné a ak by sa tento stav mal zmeniť, vojenská nemocnica má pripravených  hneď niekoľko krízových scenárov, aby nebola ohrozená zdravotná starostlivosť pacientov,“ povedala Dišková.

Zdravotníci pracujú s moderným vybavením

Dodala, že ÚVN poskytuje v mnohých aspektoch špičkovú až unikátnu možnosť pre zdravotnícky personál pracovať v zodpovedajúcom prostredí s moderným vybavením. Podľa vedenia nemocnice boli ohlásené aj ďalšie plánované  investície do infraštruktúry.

Na margo platových podmienok hovorkyňa ÚVN dodala, že „podmienky pre lekárov nadštandardné a ešte sa budú zlepšovať. Veríme teda, že sa lekári rozhodnú zotrvať v našom špičkovom zdravotníckom zariadení, ktoré je aj pacientmi hodnotené ako jedno z najlepších na Slovensku.“

Najčastejšie odchody, z viacerých dôvodov, predpokladá vedenie ružomberskej nemocnice  na klinike ORL (Otorinolaryngológia – krčné, nosné a ušné – pozn. red.), oddelení psychiatrie a na detskej klinike. Presný počet podaných výpovedí zo strany lekárov v tomto období, resp. v predchádzajúcich týždňoch či mesiacoch ÚVN neposkytla.

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

Vyštudovala som publicistiku a masmediálnu komunikáciu. Vyše dvadsať rokov pôsobím v médiách ako redaktorka a manažérka marketingu. V poslednom období pomáham klientom zviditeľniť sa v online svete, cez digitálny marketing. Najviac je pre mňa moja rodina. Vychutnám si chvíle pri dobrej a voňavej káve či knihe. Snažím sa čo najviac hýbať, mám rada bicyklovanie, turistiku a beh na lyžiach.