Z Ružomberka odchádza ďalší hráč. Útočník Almási bude obliekať dres ruského Achmatu Groznyj

Ružomberský 21-ročný útočník Ladislav Almási, ktorý pod Čebrať prišiel minulú sezónu, mieri do Ruska. Hrať bude v najvyššej ruskej súťaži za FC Achmat Groznyj.

Ladislav Almási odchádza do Ruska na polročné hosťovanie. Po skončení hosťovania bude mať ruský tím FC Achmat Groznyj právo na odkúpenie hráča, čiže trvalý prestup. Informovali o tom Rusi na sociálnej sieti.

„Rozprával som sa s Jánom Ďuricom a Kornelom Salátom a oni mi odporučili ruskú ligu, takže, aj to mi pomohlo v mojom rozhodnutí,“ povedal pre RTVS po podpise zmluvy s ruským tímom Ladislav Almási.

Almási odohral za MFK Ružomberok 21 zápasov, pričom v nich strelil 8 gólov. Ďalšie dva góly zásahy pridal v Slovnaft cupe. Za 1 126 minút na ihrisku zároveň nazbieral šesť žltých kariet.

Útočník, ktorý v Ružomberku nastupoval s číslom 99, hráva aj za národný tím. Za slovenskú futbalovú reprezentáciu do 21 rokov odohral osem zápasov. V drese so slovenským znakom na hrudi zaznamenal jeden gól.

„Ladislavovi Almásimu ďakujeme za pôsobenie v našom klube a prajeme úspešné napredovanie v ruskej najvyššej súťaži, kde môže zasiahnuť do konfrontácií s viacerými atraktívnymi súpermi,“ píše oficiálna stránka ružomberského klubu.

Bol to môj životný zápas, tvrdí autor hetriku Almási

Odchádza do čečenského tímu

Pred Ružomberkom pôsobil Almási v Senici a Dunajskej Strede, odkiaľ hosťoval v Šamoríne a Petržalke.

FC Achmat Groznyj je v ruskej Premier lige na 10. mieste zo šestnástich. Za klub so 63-ročnou tradíciou v minulosti nastupoval aj Radoslav Zábavník alebo Norbert Gyömbér. Mesto Groznyj sa nachádza v ruskej oblasti Čečensko pár kilometrov od hranice s Gruzínskom.

Ruský tím je aktuálne na sústredení v Turecku, kam za podpisom zmluvy vycestoval aj Almási. „Stretol som sa už s trénerom a so spoluhráčmi, aj som sa s nimi rozprával. Zatiaľ tie pocity sú veľmi pozitívne,“ povedal 21-ročný útočník.

„Pýtal som sa, že ako sa žije v tom meste a všetci sú spokojní, že je to tam úplne bezpečné a už stavajú mrakodrapy, tak je to úplne super,“ opísal Almási, keďže čečenskú oblasť v minulosti sužovala vojna a problémy to narobilo aj Achmatu Groznyj.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa FC “Akhmat” Grozny ⚽ (@akhmatgrozny)

Titulná fotografia – Ladislav Almási. Foto – instagram akhmatgrozny

Študujem žurnalistiku na Katolíckej univerzite v Ružomberku. Píšem aj pre Denník Postoj a externe spolupracujem s Rádiom Lumen, pre ktoré pripravujem spravodajské a publicistické reportáže z okolia Žiliny a Ružomberka.