Za požiarom drevárskej dielne v Liptovskej Lúžnej je plechový dymovod

Požiar drevárskej dielne Ladislav Kurnotu v Liptovskej Lúžnej spôsobil plechový dymovod piecky na kúrenie, od ktorého sa vznietila drevená strecha stavby. Potvrdili to ružomberskí hasiči. Vzniknutá škoda predstavuje podľa odhadu majiteľa 35-tisíc eur.


“Príčinou vzniku požiaru bolo umiestnenie plechového dymovodu pri drevenom strope, ktorý sa vznietil od sálavého tepla z dymovodu,” špecifikoval vedúci technik a špecialista Hasičského a záchranného zboru v Ružomberku Ján Ondruška.

Príčiny požiaru ešte vyšetruje aj polícia, ktorá začala trestné stíhanie vo veci trestného činu všeobecného ohrozenia.

Podľa Ondrejku bolo pre hasičov v čase príchodu dôležité predovšetkým zabezpečiť ochranu susedných objektov, čo sa úspešne podarilo. Hodnotu ochráneného majetku vyčíslili na 138-tisíc eur. Napriek tomu zostali u susedov niektoré hospodárske budovy po požiari poškodené.

Okrem toho ružomberskí hasiči zasahovali počas uplynulého týždňa už len raz. V meste sa vznietila nádrž s naftou na nákladnom automobile. Hasičom sa ju podarilo včas uhasiť a k väčším škodám na aute nedošlo.

Zdroj – Tlačová správa HaZZ Ružomberok

Titulná fotografia – Ekologické drevené hračky a suveníry Ladislav Kurnota, facebook.com

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.