Opitý muž v rieke, auto v potoku a mŕtvola v byte. Uplynulých sedem dní práce ružomberských hasičov

Ružomberskí hasiči vyťahovali z Revúcej opitého muža, v Ludrovej z potoka zase osobné auto. Na ulici Za dráhou pomáhali otvárať byt, v ktorom našli mŕtvu osobu. Za posledných sedem dní neboli privolaní k požiaru.

Hasiči Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Ružomberku vykonali za uplynulý týždeň 7 výjazdov ku technickým zásahom, ku požiaru nebol žiadny výjazd.

V sobotu 21. septembra vykonali hasiči výjazd ku údajnému požiaru na vedení vysokého napätia pri Liptovskej Štiavnici, ale po príjazde na miesto zistili, že sa jedná len o skrat elektrického vedenia na stĺpe vysokého napätia. Privolali pracovníkov Stredoslovenskej energetiky (SSE), a tí odpojili elektrický prúd a iskrenie prestalo. Nejednalo sa tak o požiar, ale len o technickú poruchu, ktorú opravili pracovníci SSE.

Na druhý deň, v nedeľu 22. 9 hasiči zasahovali pri dopravnej nehode troch osobných áut na križovatke diaľnice D1 a cesty č. I/18 pri Ivachnovej. Hasiči havarované autá zabezpečili proti vzniku požiaru a odtlačili mimo cesty. Úlomky plastov po nehode pozbierali do zbernej nádoby. Pri nehode nedošlo ku zraneniu osôb. Vo večerných hodinách hasiči vytiahli z rieky Revúca v Ružomberku muža pod vplyvom alkoholu, ktorý ani nevedel, ako sa do rieky dostal. Hasiči muža vytiahli za pomoci lezeckej výstroje po ručnom rebríku na breh, kde si ho prevzali zdravotníci. Hasiči boli privolaní aj ku vytiahnutiu prevráteného osobného auta z potoka v Ludrovej. Hasiči auto za pomoci navijaku prevrátili na kolesá a vytiahli na krajnicu cesty. Ani pri tejto nehode sa nikto nezranil.

V utorok 24. septembra hasiči vykonali preventívne cvičenie v spolupráci s vojakmi pri simulovanom požiari kancelárie vo vojenskom útvare. Cvičenie splnilo svoju požadovanú úlohu a spolupráca bola na vysokej úrovni. O niečo neskôr už hasiči boli privolaní ku otvoreniu bytu na ulici Za dráhou v Ružomberku, kde sa mala nachádzať staršia osoba. Hasiči byt za pomoci hydraulickej techniky otvorili a v byte našli už mŕtvu osobu, preto privolali lekára a políciu. Popoludní toho istého dňa hasiči zasahovali na ulici K. Sidora pri dopravnej nehode dvoch osobných áut. Uniknuté prevádzkové kvapaliny posypali vapexom a pozbierali do zbernej nádoby. Osobné autá odtlačili mimo cesty. Pri nehode nedošlo ku zraneniu osôb.

Za uplynulé obdobie nedošlo ku žiadnym požiarom v okrese Ružomberok.

 

Zdroj – Tlačová správa Hasičského a záchranného zboru Ružomberok.

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydáva aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádza v tlačenej podobe. Ponúka čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova.